Nowa sala sportowa w Kaliskach Kościerskich uroczyście otwarta

środa, 5 września 2018 r., 11:45
fot. nadesłane/ZSKiT

Społeczność szkoły podstawowej w Kaliskach Kościerskich miała swoje wielkie święto. We wtorek otwarto tam nową, piękną salę gimnastyczną. Inwestycja kosztowała niespełna trzy miliony złotych.

We wtorkowy poranek przecięto wstęgi w nowym budynku sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kaliskach Kościerskich. Budowa nowego obiektu trwała rok. Do prac przystąpiono we wrześniu ubiegłego roku.

Nowy obiekt ma powierzchnię ponad 600 m kw. Na sali znajduje się pole do gry o wymiarach 12x24, wyznaczono boiska do gry w piłkę ręczną, piłkę halową, piłkę koszykową oraz piłkę siatkową. Prócz sali sportowej w obiekcie znajdują się również m.in. toalety, szatnie z prysznicami, salka do ćwiczeń korekcyjnych czy pokój nauczycielski.

W ramach inwestycji przebudowano również budynek szkoły. Połączenie nowego obiektu z istniejącym budynkiem szkoły wymagało m.in. zmiany konstrukcji dachowej.

Wykonawcą generalnym inwestycji była firma Apollo Zakład Usług Remontowo-Budowlanych z Nowej Wsi Kościerskiej. Projekt przygotowała pracownia projektowa Polanz-Dom z Kościerzyny.

Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 2.933.550,74 zł brutto. Na to zadanie kościerski samorząd pozyskał dotację w wysokości ponad 1,4 mln zł. W 2018 roku z rezerwy celowej budżetu państwa w roku 2018 udało się zdobyć 920.000 zł, rok wcześniej 485.000 zł.

Podczas otwarcia zostanie zainaugurowany Wojewódzki Projekt Edukacyjny "Uczę się bezpiecznie" zaadresowany do klas pierwszych szkoły podstawowej. Szerzej o tym przedsięwzięciu napiszemy w oddzielnym artykule.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.