Powiat. Jak przygotowano szkoły na nowy rok szkolny?

poniedziałek, 3 września 2018 r., 14:45
fot. internet/pixabay

Za nami pierwszy dzwonek. Rok szkolny 2018/2019 został oficjalnie zainaugurowany. Po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie ponownie przekroczyli próg szkół, powrócili do odnowionych sal. Czas wakacji samorządy tradycyjnie wykorzystały na intensywne remonty w placówkach oświatowych.

Gmina wiejska Kościerzyna

W szkole w Wielkim Klinczu wyremontowano sieci centralnego ogrzewania. Zamontowano nowe grzejniki w pomieszczeniach gimnazjum, wyremontowano pomieszczenia dla seniorów. Wymieniono też instalację elektryczną w piwnicy, zamontowano instalację oddymiającą w przedszkolu, wymieniono instalację elektryczną w salach w przedszkolu, pomalowano pomieszczenia w przedszkolu oraz przeprowadzono prace dekarskie na dachu przedszkola. W Wąglikowicach zakupiono i zamontowano zbiorniki na ciepłą wodę, a także naprawiono dach. W Szkole Podstawowej w Kaliskach m.in. przebudowano hol i pomieszczenia dydaktyczne i gospodarcze. W Kornem przeprowadzono remont toalet i klas lekcyjnych. Niedamowo zyskało wyremontowany komin w budynku "starej szkoły", wykonano również nową elewację pawilonu. W Łubianie z kolei zaadaptowano strych na potrzeby biblioteki i czytelni. Pracownicy i uczniowie szkoły w Wąglikowicach będą się cieszyć nowym zbiornikiem na ciepłą wodę i naprawionym dachem.

Gmina Karsin

W szkole w Karsinie przeprowadzono remont gabinetu higienistki szkolnej m.in. doprowadzono wodę, kanalizację i pomalowano ściany. W placówce w Osowie wyremontowano jedną z sal lekcyjnych, kuchnię oraz stołówkę. Pomalowano też ściany.

Gmina Liniewo

Największe remonty zostały przeprowadzone w ZO w Liniewie. Pomalowano tam salę gimnastyczną, zaplecze kuchenne oraz sale dydaktyczne, wymieniono okna w sześciu salach lekcyjnych i pokoju nauczycielskim, nowy kolor ścian zyskał również gabinet nauczycielski i lekarski. W Szkole Podstawowej w Wysinie zostały przeprowadzone prace porządkowe w trzech klasach: malowanie i wymiana umeblowania, a także wyremontowano toalety w pawilonie szkoły (dostosowanie dla potrzeb 3-5 latków). W pozostałych szkołach zostały przeprowadzone drobne prace remontowe polegające na wymalowaniu sal, odnowieniu lamperii i uzupełnieniu mebli.

Gmina Dziemiany

Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Sosabowskiego w Kaliszu zyskała nowy kolor sali gimnastycznej, linię na boisku szkolnym, zostały również odświeżone klasy i hol szkolny. Całkowy koszt remontu wyniósł ok 10.000 zł. W Zespole Kształcenia i Wychowania w Dziemianach przeprowadzono prace porządkujące i malarskie.

Gmina Stara Kiszewa

W Zespole Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie pomalowano klatki schodowe i naprawiono schody, pomalowano lamperię i odnowiono korytarz. W SP w Starych Polaszkach pomalowano klasy, które również wyłożono nową wykładziną. W publicznej SP w Górze pomalowano toalety, kuchnię i klasy, a także zakupiono stoliki do sali komputerowej. Drobne remonty przeprowadzono również w szkole w Nowych Polaszkach.

Gmina Nowa Karczma

W szkołach gminy Nowa Karczma wykonano remonty bieżące oraz dokonano odświeżenia placówek. Przeprowadzono termomodernizację w Szkole Podstawowej w Nowej Karczmie. W ZS w Grabowie Kościerskim wyremontowano dach i docieplono budynek szkoły. W SP w Lubaniu przeprowadzono remonty porządkowe i zamontowano sieć informatyczną, a także zamontowano poręcze przy wejściach. W szkole w Szatarpach wymieniono rynny i parapety zewnętrzne, a także zakonserwowano plac zabaw.

Z gminy Lipusz nie otrzymaliśmy informacji na temat przeprowadzonych w szkołach remontów.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.