Nowa Karczma. Strażacy doposażeni w sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 15:49
fot. AL

Agregat prądotwórczy, zestaw węży hydraulicznych i defibrylator - w taki sprzęt wyposażeni zostali strażacy-ochotnicy z terenu gminy Nowa Karczma w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Jego oficjalne przekazanie odbyło się w piątek.

Zestawy do ratownictwa technicznego, torby medyczne, defibrylatory, deski ortopedyczne, agregaty, rozpieracze, nożyce hydrauliczne, pilarki do drewna, czy przenośne zestawy oświetleniowe - łącznie sprzęt o wartości 100 mln zł trafi w tym roku do pomorskich ochotniczych straży pożarnych w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Jednostki OSP w powiecie kościerskim zostaną wyposażone z kolei w sprzęt o wartości ponad 300.000 zł. Pierwszy z nich już trafił w ręce ochotników. W piątek w Nowej Karczmie oficjalnie przekazano strażakom agregat prądotwórczy (OSP Grabówko), zestaw węży hydraulicznych (OSP Nowa Karczma) oraz defibrylator (OSP Lubań).

- Dotacja Funduszu Sprawiedliwości jest o tyle ciekawa, że po raz pierwszy mamy do czynienia z projektem, w ramach którego otrzymujemy dofinansowanie w wysokości 99 proc. Dzięki tym środkom mogliśmy zakupić sprzęt, który dotychczas nie był na wyposażenie jednostek lub nadawał się do wymiany. Chciałbym, aby ten sprzęt służył wam, ale przede wszystkim mieszkańcom i osobom przebywającym lub przejeżdżającym przez naszą gminę - podkreślał wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

- Bardzo się cieszę, że ta współpraca z samorządem gminy Nowa Karczma ponownie tak sprawnie przebiegła. Z doświadczenia wiem, że na terenie tej gminy strażacy-ochotnicy mają duże wsparcie w postaci wójta i za to w imieniu strażaków dziękuję. Mam nadzieję, że za rok znów pojawią się takie pieniądze na doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych - dodawał st. bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Dodajmy, że w sumie w sprzęt zakupiony w ramach Funduszu Sprawiedliwości doposażonych zostanie aż 20 jednostek OSP w powiecie kościerskim.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.