Bezpieczna droga do szkoły ze strażnikami miejskimi

sobota, 1 września 2018 r., 08:29
fot. nadesłane/Straż Miejska w Kościerzynie

Wraz ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego podobnie jak dzieci i młodzież szkolna również strażnicy miejscy przygotowują się na pierwszy dzwonek. Już od połowy sierpnia strażnicy sprawdzali stan oznakowania przejść dla pieszych, stan chodników i infrastruktury drogowej w najbliższej okolicy kościerskich szkół.

Kościerscy strażnicy dołączyli do pomorskiej akcji straży gminnych i miejskich województwa "Bezpieczna droga do szkoły". Od połowy sierpnia sprawdzali stan oznakowania przejść dla pieszych, stan chodników i infrastruktury drogowej w najbliższej okolicy kościerskich szkół, a wraz z początkiem września wystawiać będą patrole przy głównych dojściach do placówek oświatowych.

- Strażnicy zwracać będą uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, które nierzadko zagrożone jest przez samych rodziców dowożących maluchy do szkoły. Najgorsze praktyki związane z dowozem dzieci do szkoły to: wysadzanie dzieci na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych i blokowanie chodników - podkreśla Tomasz Smuczyński, Komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie.

- Wzorem lat poprzednich nie zabraknie również zajęć edukacyjnych dla najmłodszych, w trakcie których przedstawiać będziemy jak unikać zagrożeń w drodze do i ze szkoły - podsumowuje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.