Przed nami kolejna Sobota Mundurowych Krwiodawców

środa, 5 września 2018 r., 10:05

Przed nami czwarta w tym roku Sobota Mundurowych Krwiodawców, a więc kolejna szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Drogocennym płynem będzie można podzielić się w Punkcie Krwiodawstwa w Kościerzynie już od wczesnych godzin porannych.

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Tym ratującym życie płynem można dzielić się od poniedziałku do piątku w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie (przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie) w w godzinach od 7.15 do 12.45.

Z uwagi na to, że nie wszyscy krwiodawcy mogą pozwolić sobie na oddawanie krwi w dni powszednie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku wyszło z inicjatywą sobotnich akcji oddawania krwi, które zapoczątkowane w ubiegłym roku spotkały się ze sporym zainteresowaniem honorowych dawców krwi. A tym samym są kontynuowane w tym roku.

Czwarta tegoroczna sobotnia akcja już w najbliższą w sobotę, 8 września. Rejestracja dawców w godzinach od 7.15 do 11.30.

Jeśli zastanawiasz się czy warto oddać krew, przyjdź do Punktu Krwiodawstwa w Kartuzach i rozwiej swoje wątpliwości! Oddając krew, ratujesz życie!

Kolejna Sobota Mundurowych Krwiodawców zaplanowano 17 listopada.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.