Kościerskie WOPR ze wsparciem na zakup strojów i akcesoriów

czwartek, 30 sierpnia 2018 r., 09:23
fot. archiwum

Firma DHL Parcel po raz kolejny wsparła Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W nowe stroje i niezbędne akcesoria wyposażona została także kościerska jednostka WOPR-u.

Ratownicy WOPR niemal każdego dnia ratują ludzkie życie. Aby mogli robić to jeszcze skuteczniej, firma DHL Parcel, już trzeci rok z rzędu, wyposażyła ich w wygodne stroje i niezbędne akcesoria. Dzięki zaoszczędzonym środkom, tylko w tym roku, ponad 50 jednostek WOPR z północnej Polski, w tym także z Kościerzyny, kupi nowoczesny sprzęt ratunkowy.

- W tym roku DHL Parcel wyposażyło już około 350 ratowników z północnej Polski. Dzięki temu jednostki WOPR zaoszczędziły środki, które przeznaczyły np. na nowy sprzęt ratunkowy. To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą - podkreśla Agata Laskowska z DHL Parcel.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, dlatego też przypominamy o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą:
- wchodź powoli do wody, schładzając kark i klatkę piersiową przez całkowitym zanurzeniem
- korzystaj z wyznaczonych kąpielisk
- przed kąpielą sprawdź zalecenia ratownika np. kolor flagi
- nie wchodź sam do wody
- przestrzegaj znaków i regulaminu kąpieliska
- trzymaj się blisko brzegu
- nie skacz do wody, jeśli nie masz pewności, co do głębokości kąpieliska
- przed wejściem do wody nie spożywaj alkoholu i środków odurzających
- zawsze wykonuj polecenia ratownika

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.