Wystartował III Rodzinny Rajd Rowerowy

sobota, 25 sierpnia 2018 r., 11:47
fot. AL

Blisko 120 uczestników, dwa dystanse, malowanicze zakątki w samym Sercu Kaszub oraz pikniki z regionalnymi przysmakami - tak w wielkim skrócie można opisać III Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotnie przedpołudnie wystartował z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

W Rodzinnym Rajdzie Rowerowym chodzi o wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Obie trasy - mini oraz maxi- zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników rajdu, jadących siodełko w siodełko. Na trasie na uczestników będą czekać punktu z poczęstunkiem kuchni regionalnej.

Długość i trudność tras dostosowane zostały do możliwości uczestników. Dlatego też przygotowano dwa dystanse 20 km (skierowany głównie do rodzin z dziećmi) oraz 40 km (dla wprawionych rowerzystów). Przejazd trasami rajdu nadzorowany jest przez doświadczonych przewodników dbających o bezpieczeństwo grupy, a miaowicie członków grupy Rowerowe Kaszuby.

Podsumowanie III Rodzinnego Rajdu Rowerowego zaplanowano na godzinę 15.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.