Schetynówki 2019. Pomorskie samorządy powalczą o ponad 60 mln zł na drogi

piątek, 24 sierpnia 2018 r., 08:25
fot. archiwum

Od 1 do 17 września będzie trwał nabór wniosków na tzw. schetynówki. W ostatnim roku pierwszej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej dofinansowanie w skali kraju wyniesie 1,1 mln zł, zaś dla województwa pomorskiego nieco ponad 60 mln zł.

Niebawem ruszy nabór wniosków o przyznanie dotacji w ramach tzw. schetynówek. Samorządy będą miały na ich składanie czas od 1 do 17 września. Budżet dla województwa pomorskiego wyniesie 60.147.764 zł, w tym połowa tej sumy zostanie przeznaczona na drogi gminne, a druga na infrastrukturę powiatową.

Maksymalnie samorządy mogą ubiegać się o 3 mln zł dotacji na inwestycję. Gminy mogą powalczyć o dotację na realizację jednego zadania, natomiast powiaty na dwa projekty drogowe. Co ważne, inwestycje muszą zostać zakończone w roku, w którym dotacja została udzielona.

- W porównaniu do zeszłorocznego naboru, jedyną zmianą, jest rozszerzenie oceny w kryterium nr 3 tj. wpływu zadania na poprawę dostępności komunikacyjnej o możliwość przyznawania punktów przez komisje oceniające dla zadań, których realizacja przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej w szczególności do nieruchomości, na których realizowane są inwestycje mieszkaniowe w wyniku przyjętych rządowych programów społeczno-gospodarczych. W związku z czym skorygowane zostały wzory dokumentów wykonawczych - informuje Pomorski Urząd Wojewódzki.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.