Ruszyła przebudowa kolejnych dróg powiatowych

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 13:13
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Powiat rozpoczął prace na kolejnych odcinkach dróg, łącznie na długości niemal 10 km. Remonty zostaną przeprowadzone na traktach relacji Wielki Podleś-Dębogóry, Niedamowo-Sobącz, Sobącz-Małe Liniewo oraz Karsin-Cisewie. Środki na realizację inwestycji powiat pozyskał w ramach środków na odbudowę dróg zniszczonych wskutek nawałnicy.

Powiat kościerski rozpoczął remonty kolejnych dróg, na przebudowę których pozyskał dotację celową z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych związanych z remontem i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej, w tym na przeciwdziałanie skutkom takich zdarzeń w przyszłości. Łącznie w ramach tychże środków zmodernizowane zostaną cztery odcinki dróg o łącznej długości 9,5 km.

Najdroższym z zadań jest przebudowa drogi Niedamowo-Sobącz na odcinku aż 4,6 km. Koszt inwestycji to 3.933.875,18 zł, a jej ukończenia ma nastąpić do listopada. Remontu doczeka się także trasa Sobącz-Małe Liniewo. Odcinek o długości 2,5 km zostanie przebudowany za kwotę 1.166.210,23 zł.

Jeszcze we wrześniu ma za to zostać ukończona modernizacja drogi Wielki Podleś-Dębogóry. Remont niemal kilometra drogi ma kosztować 527.112,63 zł. Ostatnim remontowanym odcinkiem jest 1,5 km droga relacji Karsin-Cisewie. Koszt zadania to 819.673, 85 zł. Termin zakończenia robót planuje się na październik.

Ponadto, jak informuje Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, niebawem nastąpi również kontynuacja odnowy nawierzchni drogi powiatowej relacji Trzebuń - Sominy i uzupełnienie ciągu pieszego przy ul. Kaszubskiej w Dziemianach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.