40-lecie spływów kajakowych Lubiana

niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 08:07
fot. nadesłane

Już po raz 40. odbędzie się Spływ Kajakowy Ceramików Lubiana. Spływ odbywa się corocznie w ostatni weekend sierpnia i tak będzie również w tym roku. Jedyną zmianą jest lokalizacja spływu. Obecnie odbywa się on, na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.

W dniach 24-26 sierpnia w PCM Garczyn odbędzie się XL Ogólnopolski Spływ Kajakowy Ceramików "Lubiana 2018". Kajakarze popłyną jeziorami oraz rzekami (ok. 40 km), które łączą się z J. Garczyn. Spływ Ceramików odbywa się po raz 40. i organizowany jest przez Koło Zakładowe PTTK O/reg. w Gdańsku przy Zakładach Porcelany Stołowej Lubiana SA w Łubianie.

Weryfikacja uczestników spływu rozpoczyna się już w przeddzień spływu, tj. 23 sierpnia. Komandorem spływu od wielu lat jest Jarosław Ptaszyński a jego zastępcą Zbigniew Jaszewski, który pełni jednocześnie funkcję prezesa Koła Zakładowego PTTK w "Lubianie".

Uroczyste otwarcie XL OSKC "Lubiana 2018" nastąpi 24 sierpnia o godz. 10 na głownym placu w PCM Garczyn. W uroczystości weźmie udział wielu gości, dzięki którym spływ co roku może się odbywać, między innymi: Zarząd ZPS Lubiana SA z prezesem Zbigniewem Andrzejewskim na czele, Zarząd PTTK O/Reg. w Gdańsku wraz z prezesem Markiem Piotrowiczem, wójta gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego, Grzegorza Daszkowskiego z Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki, Uta Kuhn Przewodniczącą Kajakarstwa dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego w Warszawie, dyrektora PCM Garczyn Marka Wołoszyka oraz wielu innych.

I etap spływu, który odbędzie się w piątek, 24 sierpnia, przebiega J. Garczyn z przeprawą przez rury do J. Granicznego, następnie Rz. Graniczną do J. Sudomie, J.Mielnica i J. Osuszyno. Po krótkiej przerwie na odpoczynek i posiłek, start do wyścigu z J. Osuszyno przez J. Mielnica i J.Sudomie, Rz. Graniczną do mety na mostku w Sudomiu, gdzie sędziowie PZK-aj dokonują pomiaru czasu poszczególnych osad. Dalej do Garczyna płyniemy w wolniejszym turystycznym tempie. Po krótkim odpoczynku slalom po trójkącie. Następnie krótki odpoczynek i posiłek, mecze siatkówki wg zgłoszonych drużyn. W godz wieczornych ognisko przy muzyce i grillu.

Następny dzień spływu II etap (25 sierpnia) przebiega przez J.Garczyn z przenoską kajaków k/ młyna w Wieprznicy i dalszy etap do J. Wieprznickiego i z powrotem do przystani na J. Garczyn. Następnie wyścig australijski a po wyścigu gry i zabawy dla dzieci, turniej piłki siatkowej i śpiewanie przy ognisku. Trzeci i ostatni dzień spływu sztafeta, do której kluby wystawiają najlepsze osady do poszczególnych konkurencji.

Uroczyste zakończenie spływu z rozdaniem nagród za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przewidziane jest na godz. 13. w dniu 26 sierpnia. Przewidziana ilość uczestników to ok. 150 osób wraz z organizatorami, komisją sędziowską PZK-aj.

nadesłane/Zbigniew Jaszewski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.