Strażacy z Wiela otrzymali łódź ratunkową

niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 09:55
fot. nadesłane/Łukasz Datta

Strażacy z OSP Wiele otrzymali cenne wyposażenie ratownicze w postaci łodzi Snaper wraz z przyczepą do jej przewozu. Sprzęt za zgodą Nadleśniczego Macieja Kostki w bezterminowe użytkowanie przekazało Nadleśnictwo Lipusz. Wcześniej leśnicy wykorzystywali ją do patrolowania wysp na Jeziorze Wdzydzkim.

Łódź ma 5,2 metra długości, 1,9 metra szerokości i przystosowana jest o przewozu 5 osób. Napędzana jest silnikiem o mocy 7 KM, jednak strażacy zamierzają w najbliższym czasie zamontować silnik o większej mocy. Do łodzi dołączono również wiele wyposażenia towarzyszącego w postaci wioseł, kamizelek i koła ratunkowego z niezatapialną liną, rzutki, tyczki do sondowania, wodoodpornej latarki oraz tuby głosowej. Wartość przekazanego mienia szacuje się na około 30.000 zł.

Sprzęt będzie służył strażakom podczas akcji ratowniczych na wodzie, ale także w trakcie zabezpieczania imprez sportowych i rekreacyjnych na gminnych akwenach. Łódź będzie przechowywana na przyczepie w wielewskiej remizie, w tym celu w najbliższym czasie wykonane ma być przedłużenie o cztery metry boksu garażowego.

Warto nadmienić, że OSP Wiele jest drugą jednostką z gminy Karsin, która posiada na swoim wyposażeniu sprzęt do ratownictwa wodnego. Kilka miesięcy wcześniej strażakom z OSP Wdzydze Tucholskie specjalistyczny ponton ratowniczy przekazała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Kościerzynie. Dzięki temu gmina jest dobrze zabezpieczona na wypadek konieczności prowadzenia działań ratowniczych na wodzie, a ochotnicy są cennym wsparciem dla strażaków zawodowych z Państwowej Straży Pożarnej.

nadesłane/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.