Kościerzyna. Bawili się i licytowali na rzecz 14-letniego Kuby

sobota, 18 sierpnia 2018 r., 11:25
fot. AL

W piątkowe popołudnie na kościerskim rynku odbył się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Koncertom i wspólnym zabawom towarzyszył teżcel chartatywny. Rada Seniorów Miasta Kościerzyna po raz kolejny udowodniła także, że uzależniać i to pozytywnie może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbyła się bowiem licytacja dla 14-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

Rada Seniorów Miasta Kościerzyna już po raz kolejny zaprosiła mieszkańcow na muzyczne spotkanie na kościerskim Rynku "Uzależnieni? Tylko od muzyki". W programie wydarzenia znalazły się takie punkty, jak: recital Vadimy Gavvy, zumba dla wszystkich z Jolą Pollak, DJVsax live & vocal, animacje i konkursy dla dzieci.

Tegorocznej edycji imprezy ponownie przyświecać też cel charytatywny. Między występami odbyła się licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie młodego mieszkańca Kościerzyny.

- Chcemy promować zdrowy styl życia, wolny od uzależnień, od alkoholu, narkotyków, przemocy. Są jednak też piękne uzależnienia. Oto właśnie nam chodzi, aby uzależnić mieszkańców od pomagania innym. Jest dziś z nami Kuba. I właśnie dla niego zebrali się tu mieszkańcy Kościerzyny, wiele osób przekazało liczne przedmioty na licytację, by wspólnie pomóc Kubie - mówiła Karina Młodzianowska, koordynatorka Rady Seniorów Miasta Kościerzyna.

Mieszkańcy znów nie zawiedli i pokazali, że pomaganie może uzależniać i nie szczędzili grosza, by pomóc 14-letniemu mieszkańcowi Kościerzyny w walce o samodzielność.

- Kuba mimo swojej niepełnosprawności, to chłopak, który ma swoje plany i marzenia. Tym największym jest oczywiście uzyskanie samodzielności. Kuba marzy również o tym, by kiedyś zostać kucharzem, wieść normalne, zwyczajne życie, które ma większość z nas. Choruje na zanik nerwów wzrokowych, który prowadzi do utraty wzroku i najcięższą spastyczną postać porażenia mózgowego. W praktyce oznacza to to, że Kuba nie jest w stanie sam wykonać żadnej czynności, jeszcze, bo mocno wierzymy w to, że przeszczep komórek macierzystych połączony ze żmudną rehabilitacją, pozwoli Kubie odzyskać zdrowie i da upragnioną samodzielność - podkreślała pani Kasia, mama Kuby.

- Dlatego jeszcze raz, z całego serca, chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy nam pomogli i pomagają - dodawała.

Z licytacji i ze zbiórki do puszek, wspólnie udało się uzbierać kwotę 7.545, 60 zł.

Chcesz też pomóc Kubie? Wejdź na stronę siepomaga.pl i dokonaj wpłaty, która da Kubie szansę na lepszą przyszłość, życie bez codziennego bólu i cierpienia.

Jego walkę o lepszą przyszłość można śledzić na facebooku Radość Kubusia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.