Muzycznie i charytatywnie - kościerscy seniorzy zapraszają na koncert

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 10:00
fot. nadesłane

W piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbędzie się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. W programie między innymi recital Vadimy Gavvy, czy DJVsax live & vocal. Rada Seniorów Miasta Kościerzyna po raz kolejny chce udowodnić, że uzależniać, i to w dobrym tego słowa znaczeniu, może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem licytacja dla 14-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zaprasza w piątek na muzyczne spotkanie na kościerskim Rynku "Uzależnieni? Tylko od muzyki". W programie wydarzenia: recital Vadimy Gavvy, zumba dla wszystkich z Jolą Pollak, DJVsax live & vocal, animacje i konkursy dla dzieci.

Tegorocznej edycji imprezy po raz kolejny przyświecać będzie także cel charytatywny. Między występami odbędzie się bowiem licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie młodego mieszkańca Kościerzyny - 14-letniego Kuby.

Kuba urodził się jako drugi bliźniak w 31. tygodniu ciąży. W wyniku trudnego porodu choruje na spastyczne, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Codziennie, od ponad dziesięciu lat, walczy ze swoją niepełnosprawnością o lepsze jutro. Jedyną szansą na odbudowę uszkodzonego układu nerwowego jest przeszczep komórek macierzystych. Już wiadomo, że komórki te mają zbawienną moc. Przed rokiem Kuba przeszedł już bowiem pięć przeszczepów komórek macierzystych. Do walki o życie bez codziennego cierpienia Kubie niezbędne są pieniądze. Ich brak jest wielką przeszkodą. W jej pokonaniu może mu pomóc każdy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.