Sprawdź, co zaplanowano w powiecie na 15 sierpnia

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 09:45

Bukiet dla Panny Zelno, Piknik Disco nad Jeziorem Wielkim w Strudze, Święto Matki Boskiej Zielnej w Muzeum we Wdzydzach, czy Festyn Sierpniowy w Liniewie - między innymi tak w Kościerskiem rozpocznie się długi weekend.

Zawody Gruntowe o Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa

Wójt gminy Stara Kiszewa zaprasza miłośników wędkarstwa do wzięcia udziału w Zawodach Gruntowych, które odbędą się w środowy poranek nad Jeziorem Wielkim w Strudze. Zawody potrwają od godziny 7. do 13.

Piknik Disco nad Jeziorem Wielkim w Strudze
Przed nami kolejna edycja Pikniku DISCO nad Jeziorem Wielkim w Strudze. Podczas "Pikniku Disco nad Jeziorem" nie zabraknie koncertów gwiazd muzyki Disco Veegas i Freaky Boys, a także wielu atrakcji dla dzieci. W programie m.in. Kociewskie Śpiewogry, występ KGW Rokocin, występ zespołu Iskierki, konkurs na hasło/wiersz o Kociewiu, animacje i konkursy dla dzieci, występ Eweliny Rytelewskiej, smukłe ciało - Aeroboxing z instruktorką Patrycją Tomasik, czy występ Ewy Kiełpińskiej. Imprezie towarzyszyć będą stoiska gastronomiczne, z rękodziełem, domowymi wypiekami, wiejskim jadłem, kół gospodyń wiejskich. Nie zabraknie też dmuchańców dla dzieci oraz pojazdów straży pożarnej, czy wystawy prac malarskich.

Bukiet dla Panny Zelno
Koncerty, pokazy związane z tematyką zielarską i tradycją kaszubską, czy konkurs na tradycyjny bukiet zielny - takie atrakcje czekać będą na wszystkich tych, którzy w środowe popołudnie wybiorą się kościerski Rynek. Odbędzie się tam bowiem kolejna edycja imprezy "Bukiety dla Panny Zelno". Przyjmowanie bukietów i rejestracja zgłoszeń odbędzie się w godzinach od 14 do 15.30. Ogłoszenie wyników konkursu i nagrodzenie laureatów nastąpi z kolei o godzinie 16.

Święto Matki Boskiej Zielnej w Muzeum we Wdzydzach
15 sierpnia - w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym dawniej Świętem Matki Boskiej Zielnej, Muzeum we Wdzydzach zaprasza na tradycyjne obchody. W programie: uroczysta msza święta, na której poświęcone zostaną bukiety z ziół, zbóż, kwiatów i warzyw, układanie bukietów z ziół, wicie wianków i "krutek", obrzędowe widowisko dożynkowe pt: "Stoi byliczka na odłogu...", targ roślin i płodów rolnych z ogrodów, pól i łąk oraz kiermasz wyrobów pszczelarskich oraz produktów kosmetycznych i leczniczych pochodzenia naturalnego.

Festyn Sierpniowy w Liniewie
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie zaprasza na kolejną edycję Festynu Sierpniowego. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godzinie 15. blokiem gier i konkursów dla dzieci i młodzieży. Na godzinę 17. zaplanowano występ zespołu muzycznego ze Starogardu Gdańskiego. Po nim na scenie pojawią się artyści z teatru Hals w programie "Piosenka jest dobra na wszystko". Festyn zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Voxer.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.