Trwa modernizacja dróg powiatowych

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 09:07
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Aż na czterech odcinkach dróg powiatowych trwają prace modernizacyjne. Roboty podążają zgodnie z harmonogramem, a to oznacza, że jesienią kierowcy będą mogli poruszać się już nowymi traktami. Łączna wartość realizowanych inwestycji to niemal 11 mln zł.

Jak informuje powiat kościerski, aura tegorocznego lata umożliwia realizację inwestycji drogowych, a co za tym idzie prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Tym samym na przełomie września i października do użytku oddane zostaną aż cztery zmodernizowane odcinki dróg powiatowych. Łączna wartość tych zadań to kwota niemal 11 mln zł.

Najwięcej, bo kwotę 6.159.108,96 zł pochłonie przebudowa drogi Kościerzyna-Wdzydze. Nowy dywanik asfaltowy zostanie wylany aż na 14,1 km odcinku. Wykonane zostaną też pobocza, nastąpi budowa zatok i chodników. Dodajmy, że inwestycja ta jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Zadanie ma zostać wykonane we wrześniu.

Prace remontowe trwają też w Papierni na drodze krajowej nr 20. Tam przebudowany ma zostać odcinek o długości 3,4 km za kwotę 1.734.428,98 zł. Planowany termin wykonania inwestycji to październik, a jej realizacja jest możliwa dzięki dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych związanych z remontem i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej, w tym na przeciwdziałanie skutkom takich zdarzeń w przyszłości.

Trzecim z modernizowanych odcinków jest droga relacji Grabowo Kościerskie-Puc. W tym przypadku remont 4,8 km odcinka ma kosztować 1.098.676,23 zł, a środki na realizację powiat pozyskał między innymi w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Droga do użytku ma zostać oddana najpóźniej w listopadzie.

Nowej nawierzchni doczekają się także mieszkańcy Cisewia. Nowy dywanik asfaltowy o długości 1,5 km zostanie ułożony na odcinku Karsin-Cisewie. To zadanie realizowane jest w ramach dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych związanych z remontem i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej, w tym na przeciwdziałanie skutkom takich zdarzeń w przyszłości. Koszt zadania to 819.673,85 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik br.

W związku z realizacją zadań na wspomnianych odcinkach należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.