Szymbark. VI Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 18:00
fot. AL

Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, prezentacje ich sprawności, pokaz strażackie oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników VI Wielkiej Parady Konnej Sikawek Strażackich.

- Imprezę organizujemy po to, by pokazać jak kiedyś gaszono pożary oraz zaprezentować sprzęt jakim przed laty dysponowali strażacy - przyznają organizatorzy.

I właśnie to mieli okazję zobaczyć wszyscy ci, którzy w niedzielne popołudnie pojawili się na stadionie w Szymbarku oraz pobliskim Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie odbyły się zawody w gaszeniu pożarów z udziałem skonnych sikawek.

W programie wydarzenia znalazły się między innymi takie punkty, jak prezentacje sprawności sikawek konnych, wręczenie pucharów, nagród oraz niespodzianek, przejazd pojazdów na stadion wiejski w Szymbarku, pokazy strażackie i wspólna biesiada przy muzyce kaszubskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.