III Rodzinny Rajd Rowerowy niebawem. Ruszyły zapisy

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 08:07
fot. archiwum

Droga pełna zabawy - tak w wielkim skrócie można opisać Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną "Serce Kaszub". Przed nami trzecia edycja tego wydarzenia, którą zaplanowano na 25 sierpnia. Jeśli więc lubisz rowerowe przejażdżki, piękno kaszubskiego krajobrazu, aktywny odpoczynek w gronie najbliższych, nie czekaj, zapisz się i weź udział w tej wyjątkowej przygodzie.

- W Rodzinnym Rajdzie Rowerowym chodzi o wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Obie trasy - mini oraz maxi- zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników rajdu, jadących siodełko w siodełko. Na trasie na uczestników będą czekać punktu z poczęstunkiem kuchni regionalnej - podkreślają organizatorzy.

Długość i trudność tras dostosowane zostały do możliwości uczestników. Dlatego też przygotowano dwa dystanse 20 km (skierowany głównie do rodzin z dziećmi) oraz 40 km (dla wprawionych rowerzystów).

- Przejazd trasami rajdu nadzorowany będzie przez doświadczonych przewodników dbających o bezpieczeństwo grupy, a w tym roku będą to Rowerowe Kaszuby. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i dyplom. Tego dnia w Będominie jednocześnie odbywać się będzie Batalia Napoleońska, więc atrakcji z pewnością nie zabraknie - zachęcają organizatorzy.

Rajd zaplanowano na 25 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy, jak i regulamin dostępne są na stronie lot-sercekaszub.pl. Startem i metą rajdu będzie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Program Rodzinnego Rajdu Rowerowego:
godz. 9. - rejestracja uczestników
godz. 10. - start Trasa MAXI
godz. 10.30 - start Trasa MINI
ok. godz. 14.30 - powrót uczestników z trasy, regenerujący posiłek dla wszystkich uczestników (zupa)
godz. 15. - podsumowanie III Rodzinnego Rajdu Rowerowego: uczestnicy opowiadają swoje wrażenia z trasy, rozdanie pamiątkowych medali i dyplomów

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.