Rada Gminy podziękowała strażakom z OSP Karsin

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 07:41
fot. nadesłane/UG Karsin

Do miłego akcentu doszło podczas ostatniej sesji Rady Gminy Karsin w dniu 31 lipca br.Na wniosek Krzysztofa Datta - Komendanta Gminnego OSP wręczono nagrody trzem strażakom z OSP Karsin, którzy brali udział w akcji gaśniczej podczas groźnego pożaru budynku byłego młyna w Karsinie.

Przypomnijmy, że ogień pojawił się w środku nocy w kotłowni znajdującej się w dobudowanej części budynku produkcyjnego, gdzie zapaliło się składowane tam drewno. Do gaszenia pożaru skierowano sześć zastępów OSP. Pierwsi na miejscu pojawili się miejscowi druhowie z Karsina. Po ich przybyciu okazało się, że pożar był już bardzo rozwinięty, płomienie buchały z okien, a w całym budynku panowało bardzo silne zadymienie.

Podczas przeprowadzania tzw. rozpoznania strażacy otrzymali informację, że na najwyższej kondygnacji budynku uwięziona jest matka z synem. Karsińscy druhowie niezwłocznie ruszyli im na ratunek. Nieocenione w trakcie tych działań było użycie kamery termowizyjnej, która umożliwiła strażakom poruszanie się po zadymionym budynku.

Po dotarciu do poszkodowanych okazało się, że z uwagi na kłęby trującego dymu nie ma możliwości ich ewakuacji klatką schodową. Dlatego też użyto długiej drabiny i przy asekuracji strażaków ewakuowano poszkodowanych przez okno. Po skutecznej ewakuacji poszkodowani przekazani zostali służbom medycznym. Za szczególnie bohaterską postawę podczas prowadzonych działań radni nagrodzili druhów Dawida Narlocha, Jakuba Milocha i Michała Lizika.

Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Słowa uznania do nagrodzonych skierował też wójt gminy Roman Brunke, który jest jednocześnie Prezesem Gminnego Związku OSP RP.

nadesłane/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.