Sprawdź propozycje na najbliższy weekend

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 10:04
fot. archiwum

Przed nami święto bluesa we Wdzydzach. Gmina Kościerzyna już w sobotę zaprasza na szóstą edycję Kaszuby Blues Meeting Festival, podczas którego na wdzydzkiej letniej scenie wystąpią: Puchowski&Tymański Trio, Hubert Szczęsny&The Dharma Bums oraz Mr. Big Jack. Kościerski Dom Kultury zaprasza z kolei na koncert Michała Szpaka z zespołem.

Kaszuby Blues Meeting Festival

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników bluesa. Już w najbliższą sobotę na Letniej Scenie we Wdzydzach odbędzie się bowiem kolejna, szósta edycja imprezy Kaszuby Blues Meeting Festival. W tym roku w scenerii jeziora Wdzydze wystąpią: Puchowski&Tymański Trio, Hubert Szczęsny&The Dharma Bums oraz Mr. Big Jack. Początek wydarzenia o godzinie 17.

Koncert Michała Szpaka na Rynku w Kościerzynie
Kościerski Dom Kultury zaprasza na kolejny letni koncert. Tym razem na scenie na kościerskim Rynku wystąpi Michał Szpak z zespołem. Artysta jest zdobywcą drugiego miejsca w programie talent show TVN X-Factor. Przed dwoma laty z utworem "Color of Your Life" reprezentował Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji.

VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna
Już w najbliższy weekend, 11 i 12 sierpnia, na Jeziorze Wdzydze odbędą się VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, które w tym roku są rozgrywane w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn a zawody będą debiutem Kaszubskiego Morza w cyklu regat.

Żeglarze będą mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w klasach Optimist 0, Optimist UKS, CADET, OMEGA, OPEN oraz Open BIC. Zgłosić się do regat będzie można już od piątku w budynku Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach, które pełnić będzie rolę Biura Regat. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 10 w sobotę, natomiast cała impreza zakończy się w niedzielne popołudnie. Szczególnie mile widziani będą młodzi żeglarze, którzy będą mogli postawić swoje pierwsze sportowe kroki w żeglarstwie. Regaty dofinansowane są przez Pomorska Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz przez gminę Kościerzyna i zorganizowane przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

VI Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - tak zapowiada się VI Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich, która w niedzielę o godzinie 14. startuje w Szymbarku. W programie: zbiórka na placu przed Strażnicą OSP w Szymbarku, paradny przejazd ulicami Szymbarku do Centrum Edukacji i Promocji Regionu, prezentacja sprawności sikawek konnych, wręczenie pucharów, nagród oraz niespodzianek, przejazd pojazdów na stadion wiejski w Szymbarku, pokazy strażackie oraz wspólna biesiada przy muzyce kaszubskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.