BMW wpadło pod autobus na K20 - dwie osoby ranne

środa, 8 sierpnia 2018 r., 19:18
fot. AL

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie Kościerzyna-Korne. BMW zderzyło się tam czołowo-bocznie z autobusem.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17. na K20 tuż przy skręcie na Łubianę.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że że kierujący pojazdem marki Mitsubishi 44-letni mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki BMW, którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Tym samym doprowadził on do bocznego zderzenia się obu pojazdów. W wyniku zderzenia kierujący pojazdem BMW wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem w autobus marki Man , którym kierował 39-letni mieszkaniec Lęborka - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Kierujący byli trzeźwi. 19-letni kierujący BMW, jak i 19-letnia pasażerka pojazdu zostali przetransportowani do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Łubiana, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Dodajmy, że środa okazała się dość niespokojnym dniem na drogach powiatu kościerskiego. Służby przy zdarzeniach drogowych interweniowały aż czterokrotnie.

Przed południem w Kornem, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z K20, VW Jetta zderzył się z fordem.

- Kierujący VW Jetta 43-letni mieszkaniec województwa śląskiego nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Ford Mondeo, którym kierował 18-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosło dwoje pasażerów VW Jetta, 64-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Po południu z kolei na K20, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku miejscowości Rybaki, doszło do zderzenia z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i osobówki.

- Kierujący pojazdem Man z naczepą, 35-letni mężczyzna, nie zachował należytego odstępu od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył pojazdu Man z naczepą, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W wyniku najechania pojazd Man został przesunięty do przodu i uderzył w tył poprzedzającego go Audi A6, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Kierujący byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem Audi A6 z urazem kręgosłupa oraz 18-letnia pasażerka z urazem kręgosłupa zostali przewiezieni do szpitala w Kościerzynie - podaje rzecznik kościerskiej policji.

Po godzinie 16. interwencja służb była konieczna też w Iłownicy na drodze wojewódzkiej nr 224.

- Kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, 60-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, na łuku drogi w prawo nie zachował należytych środków ostrożności podczas jazdy, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku pojazdem marki Volkswagen Pol , którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem VW Polo z urazem kręgosłupa został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie - informuje kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.