Hokery kuchenne i krzesła barowe - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

środa, 8 sierpnia 2018 r., 12:53
fot. nadesłane

Krzesła barowe i hokery kuchenne są dostępne w wielu różnych stylach, materiałach, wykończeniach, tkaninach, rozmiarach, kształtach i cenach. Na dzisiejszym rynku tak naprawdę możemy znaleźć tysiące różnych odmian, więc wybór może nie być łatwy. Ten przewodnik ma na celu pomóc Ci zdecydować, który stołek jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego otoczenia, a z racji tego że hokery kuchenne i krzesła barowe to niemalże to samo - poradnik będzie się odnosić do jednych i drugich mebli.

Hokery kuchenne - od czego zacząć poszukiwania?

Pierwszym krokiem w wyborze stołka jest określenie rozmiaru i wysokości, jakich potrzebujesz. Większość krzeseł barowych ma dwa popularne rozmiary:
• 55 cm
• 65 cm.

Pomiar ten jest wykonywany od podłogi do szczytu siedzenia. Niektórzy producenci produkują również większy rozmiar dla wyższych blatów bądź barów - ale są one mniej powszechnie dostępne aniżeli powyższe. Są to standardowe rozmiary, ale jeśli ma się nieco inne, indywidualne potrzeby można zawsze poszukać miejsc, gdzie można zamówić krzesła barowe w specjalnych rozmiarach.

Jak wybrać wysokość krzesła barowego?

Aby dowiedzieć się, jaka wysokość hokera będzie najbardziej odpowiednia zmierz wysokość baru, blatu lub stołu (w zależności w jakim miejscu chcesz umieścić ten mebel), ponieważ ten właśnie pomiar określi prawidłową wysokość krzesła barowego.

Gdy znasz już wysokość stołu bądź blatu, po prostu dopasuj ją do wygody, jakiej szukasz - zwykle hoker musi być mniej więcej 20 cm niższy od wysokości blatu. W ten sposób będzie najłatwiej Ci znaleźć prawidłowy rozmiar krzesła barowego, którego potrzebujesz. To wszystko! Jeśli jednak będziesz mieć jeszcze jakieś wątpliwości zawsze pamiętaj, że możesz zwrócić się po pomoc do sprzedawcy.

Ile krzeseł barowych potrzebuję?

Ustalenie odpowiedniej liczby krzeseł barowych dla Twojego blatu, baru lub stolika jest łatwe. Przestrzegaj standardu, który wskazuje na zachowanie między jedynym a drugim meblem mniej więcej 45 cm odstępu, a następnie dopasuj to pod długość blatu czy stołu przy jakim staną. Pamiętaj też, by pozostawić około 25 cm odstępu od ściany lub krawędzi baru/ stołu. Zapewni to odpowiednie odstępy dzięki czemu każdy będzie mógł:
• wygodnie usiąść
• bez problemu zejść ze stołka

Pozostaw trochę więcej miejsca na stołki z podłokietnikami lub te hokery, które się obracają.

Hokery kuchenne: na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Hokery kuchenne mogą być nie tylko doskonałym miejscem do siedzenia, ale może również wiele wnieść do wystroju Twojej kuchni! Ponieważ krzesła barowe są zawsze poręcznym miejscem, na którym można sobie na chwilę przysiąść - ich częste użytkowanie przed domowników i gości jest właściwie oczywistością - dlatego dobrze jest mieć pewność, że te które kupujesz charakteryzują się nie tylko wygodą i stylem, ale też wytrzymałością. Najważniejsze jest to, by upewnić się, że wybierzesz najlepsze stołki, na jakie tylko Cię stać.

Bardzo dobrze sprawdzają się te wykonane z materiałów takich jak:
• stal
• drewno
• tworzywa sztuczne
• skórzana tapicerka

Przy wyborze krzeseł barowych uważnie dokonaj wyboru. Dobrej jakości stołek barowy taki jak te które znajdziesz na mebline.pl jest wart swojej ceny, tańsze hokery kuchenne mogą być w dłuższej perspektywie bardziej kosztowne, ponieważ konieczne może się okazać ich częstsze zastępowanie. Zatem tak jak przy każdym innym meblowym zakupie i tutaj zdecydowanie mądrzej jest myśleć w perspektywie długoterminowej. Całe szczęście - jest w czym wybierać, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem idealnej opcji, zgodnie z wyżej wymienionymi wytycznymi.

Zobacz więcej na mebline.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.