Jest tymczasowy areszt dla 34-latka podejrzanego o rozbój

wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 09:31
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Co najmniej trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 34-letni mieszkaniec Kościerzyny, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na 22-latku. Sąd zastosował bowiem wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, Sąd Rejonowy w Kościerzynie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 34-letniego podejrzanego o dokonanie rozboju środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. To wówczas, jak relacjonował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, 34-latek jadąc samochodem marki vw golf został wyprzedzony przez mercedesa, którym kierował 22-latek. Sytuacja miała miejsce przed fotoradarem w Kaliskach. Gdy 22-latek zatrzymał się Kościerzynie na ul. Młyńskiej, podszedł do niego 34-latek i zażądał od kierującego mercedesem 400 zł. Gdy ten się nie zgodził, został pobity i zmuszony do wypłacenia pieniędzy z bankomatu, które następnie przekazał 34-latkowi.

Sprawca rozboju spędził noc w policyjnym areszcie. Za popełniony czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.