Dziemiany. Pożar rozdzielni elektrycznej w stajni

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 13:50
fot. archiwum

W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy interweniowali na terenie ośrodka jeździeckiego w Dziemianach. W pomieszczeniu rozdzielni elektrycznej stajni doszło do pożaru. Na szczęście szybko udało się opanować zagrożenie.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w poniedziałek tuż po godzinie 11.05. Jak informuje mł. bryg. Tomasz Holc, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożar pojawił się w pomieszczeniu rozdzielni elektrycznej stajni. W całym budynku panowało też silne zadymienie.

Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażakom udało się szybko opanować zagrożenie i zminimalizować straty. Pożar ugaszono, a następnie przewietrzono budynek. Działania na miejscu zdarzenia trwały nieco ponad godzinę.

W akcji gaśniczej brało udział łącznie 10 zastępów straży pożarnej, w tym 3 z JRG Kościerzyna oraz OSP Dziemiany, OSP Raduń, OSP Piechowice, OSP Trzebuń, OSP Lipusz i OSP Karsin.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.