Kościerzyna. Pobił 22-latka i zmusił do wypłacenia pięniędzy

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 13:40
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na 22-letnim mężczyźnie. Miał zażądać od 22-latka pieniędzy, a gdy ten się nie zgodził, pobił go i zmusił do wypłacenia pieniędzy z bankomatu.

W sobotnie południe kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w Kościerzynie.

- Na miejsce natychmiast pojechali kryminalni, którzy sprawdzili zarówno miejsce zdarzenia, jak również pobliski teren. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i rozmawiali z wieloma osobami mogącymi być potencjalnymi świadkami tego zdarzenia. Wieczorem ok. godz. 21 funkcjonariusze, na podstawie zebranych informacji i po ich analizie, zatrzymali 34-latka. Policjanci ustalili przebieg wydarzenia - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- 34-latek jadąc samochodem marki vw golf został wyprzedzony przez mercedesa, którym kierował 22-latek. Sytuacja miała miejsce przed fotoradarem w Kaliskach. Gdy 22-latek zatrzymał się Kościerzynie na ul. Młyńskiej, podszedł do niego 34-latek i zażądał od kierującego mercedesem 400 zł. Gdy ten się nie zgodził, został pobity i zmuszony do wypłacenia pieniędzy z bankomatu, które następnie przekazał 34-latkowi - dodaje.

Sprawca rozboju spędził noc w policyjnym areszcie, gdzie czeka na przesłuchanie przez prokuratora. O jego losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.