Wdzydze. Wywrócił się jacht - czteroosobowa rodzina wpadła do wody

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 09:27
fot. archiwum

Wskutek gwałtownego podmuchu wiatru na jeziorze Wdzydzkim wywrócił się jacht. Płynąca nim czteroosobowa rodzina wpadła do wody. Na szczęście wszyscy byli wyposażeni w kapoki, a pomoc ratowników dotarła na czas.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, około godziny 13.30. W wyniku gwałtownego podmuchu wiatru płynący między Półwyspem Lipa a Wdzydzami Tucholskimi jacht, wywrócił się.

- W wyniku tego do wody wpadła czteroosobowa rodzina, 38-letni mężczyzna, 36-letnia kobieta oraz dzieci w wieku 5 i 3 lat, wszyscy obywatela Izraela. Na szczęście wszyscy mieli założone kapoki. Na pomoc poszkodowanym ruszyli ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy-ochotnicy. Nikomu nic się nie stało - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, sternik był trzeźwy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.