Wdzydze. Święto Sielawy i Raka pod znakiem muzyki i dobrego humoru

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 00:39
fot. AL

Koncert grupy Power Play oraz stand up w wykonaniu Ewy Błachnio i Mariusza Kałamagi, - takie gwiazdy wystąpiły we Wdzydzach podczas tegorocznej edycji Święta Sielawy i Raka Szlachetnego. Nie zabrakło więc potężnej dawki śmiechu, czasami aż do łez, jak i wielu tanecznych, muzycznych brzmień. Dopisała też pogoda, jak i frekwencje wśród uczestników wydarzenia.

W sobotnie popołudnie do wspólnej zabawy mieszkańców, jak i turystów zaprosili Urząd Gminy Kościerzyna, Zakład Kultury, Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz. Imprezę rozpoczął blok konkursów dla dzieci i dorosłych, jak i występy lokalnych zespołów. Nie zabrakło też stoisk edukacyjnych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, pokazu raków, jak i degustacji dań w roli głównej z głównymi bohaterami imprezy - sielawą i rakiem.

Następnie nadszedł czas na kabaretowo - muzyczny wieczór. Publiczność porwał do tańca i wspólnego śpiewu zespół disco polo Power Play. Imprezę zwieńczyła potężna dawka dobreg umoru, którą zapewnili stand up'erzy Ewy Błachnio i Mariusza Kałamaga.

Plac przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach w sobotnie popołudnie i wieczór przeżywał oblężenie. Podczas tegorocznej imprezy dopisała więc zarówno pogoda, jak i wysoka frekwencja wśród publiczności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.