Rekordowy Karsiński Rajd Weteranów Szos

sobota, 4 sierpnia 2018 r., 15:30
fot. AL

Około 300 zabytkowych pojazdów uczestniczyło w siódmej edycji Karsińskiego Zjazdu Weteranów Szos, co czyni ją rekordową pod względem uczestników. Najstarszym pojazdem był motocykl Terrot 350 z z 1932 roku. Poza widowiskowym przejazdem, nie brakło licznych atrakcji zarówno dla tych zmotoryzowanych, jak i niezmotoryzowanych zlotowiczów.

Tegoroczna edycja Karsińskiego Rajdy Weteranów Szos przejdzie do historii jako rekordowa. Do Wiela zjechało kilkaset zabytkowych maszyn. Tylko w biurze zawodów zarejestrowało się łącznie 237 maszyn, w tym 121 motocykli, 89 samochodów i 27 motorowerów.

Podczas imprezy, jak i widowiskowej parady tłumy zgromadzone nad Jeziorem Wielewskim mogły podziwiać jeszcze więcej pojazdów. W rajdzie mogły wziąć wszystkie pojazdy sprzed 1995 roku. Wśród ponad dwustu maszyn można było zobaczyć niezwykłe perełki. Miano najstarszego pojazdu przypadło motocyklowi marki Terrot 350 z 1932 roku, którym przyjechał Piotr Kryszczak.

Frekwencja wśród uczestników tegorocznego zlotu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a pokazuje, że Karsiński Rajd Weteranów Szos na stałe wpisał się w kalendarz tamtejszych imprez i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników motoryzacji i to z najdalszych zakątków kraju.

Poza widowiskowym przejazdem, nie brakło licznych atrakcji zarówno dla tych zmotoryzowanych, jak i niezmotoryzowanych zlotowiczów, między innymi występ gwiazdy disco polo, Bobiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.