Weekend z weteranami szos, Świętem Sielawy i Dniami Dziemian

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 11:18

Ten weekend będzie obfitował w wydarzenia w Kościerskiem. Wiele zaprasza na już siódmą edycję Karsińskiego Rajdu Weteranów Szos, Wdzydze na Święto Sielawy i Raka Szlachetnego ze stand up'em i muzyką, z kolei Dziemiany na discopolową noc z okazji tegorocznych dni gminy. To jednak tylko niektóre w weekendowych propozycji.

Koszałkowo DRC Drone Race vol 2 - Kaszuby 2018

Karolina i Michał Blumkowscy, Koszałkowo Wieżyca oraz DemonRC zapraszają na kolejną edycję Koszałkowo DRC Drone Race - Kaszuby 2018. Dwudniowe zawody będą odbywać się w Koszałkowie, na stoku narciarskim. "Drony" podczas wyścigów osiągają prędkość rzędu 100-150 km na godzinę, co sprawia że są one bardzo widowiskowe. W zawodach będzie brało udział wielu światowej klasy zawodników, których na co dzień można oglądać na sportowych kanałach telewizyjnych, podczas wyścigów wielowirnikowców na całym świecie.

VII Karsiński Rajd Weteranów Szos
Po raz siódmy Karsiński Klub Weteranów Szos zaprasza na rajd. W programie: konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci, karuzele, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy sprzętu militarnego i leśnego, poczęstunek dla uczestników imprezy, nagrody w poszczególnych kategoriach. Jedną z atrakcji będzie też widowiskowy przejazd weteranów szos z Wiela do Karsina i z powrotem, a o godzinie 14. dla uczestników rajdu wystąpi Bobi.

Święto Sielawy i Raka Szlachetnego we Wdzydzach
Koncert grupy Power Play oraz stand up w wykonaniu Ewy Błachnio i Mariusza Kałamagi, to największe atrakcje tegorocznego Święta Sielawy i Dnia Raka Szlachetnego, które w najbliższą sobotę odbędzie się we Wdzydzach Kiszewskich. Na wydarzenie zaprasza wójt gminy Kościerzyna. Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat raków, okolicznej przyrody i zasmakować specjalnie przygotowanej lokalnej ryby, sielawy. Początek imprezy o godzinie 16.

Kino Letnie w Kościerzynie
Kino Remus w plenerze, to propozycja na sierpniowy, letni wieczór. Seans na kościerskim Rynku wyświetlony zostanie 4 sierpnia o godz. 19.30. W repertuarze film pt. "Kochaj", a więc komedia romantyczna o prawdziwej babskiej przyjaźni i poszukiwaniu miłości.

41. Wielewski Turniej Gawędziarzy
Wielewski Turniej Gawędziarzy to święto gawędy i mowy ojczystej. Inauguracja turnieju odbędzie się w sobotę o godzinie 14. Po uroczystym otwarciu nastąpią prezentacje gawęd w poszczególnych kategoriach. O godzinie 17.30 zaplanowano z kolei spotkanie integracyjne dla uczestników Turnieju. Niedzielny dzień rozpocznie się o godzinie 10. spotkaniem uczestników turnieju z jury. O godzinie 11.30 odbędzie się msza święta. Na godz. 14. zaplanowano przemarsz spod Domu Kultury w Wielu do pomników Wicka Rogali, Hieronima Derdowskiego oraz grobu Józefa Brzezińskiego (do sceny nad Jez. Wielewskim). Po tym nastąpi odczytanie protokołu 41. Wielewskiego Turnieju Gawędziarzy oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Podsumowanie turnieju uświetni występ zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina oraz kabaretu "Pùrtce". Imprezie towarzyszyć będzie jarmark sztuki ludowej, promocja płyty z gawędami ks. Romana Skwiercza.

Dni Dziemian
Najbliższy weekend w Dziemianach upłynie pod znakiem święta gminy. Sobotnie dzień rozpocznie się o godzinie 17. Po oficjalnym rozpoczęciu, nastąpi wręczenie wręczenie odznaczenia Osobowość Roku 2017 Gminy Dziemiany, a następnie konkurs na "Dziemiańską nutkę". W godzinach wieczornych zaplanowano zaś festiwal disco polo. Na dziemiańskiej scenie wystąpi: Dejw, Exaited, Etna, Maczo, czy Drezdenko Kubas. Pierwszy dzień świętowania zwieńczy pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka pod chmurką. W niedzielę ośrodek kultury do dziemiańskiego amfiteatru zaprasza od godziny 18. W programie: konkursy i zabawy dla dzieci, pokaz rycerzy pn. "Kaszuby w średniowieczu. Średniowiecze na Kaszubach" oraz występ zespołów szantowych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.