Zalane posesje w gminie Stara Kiszewa, w Wielu płonęło pole po uderzeniu pioruna

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 09:57
fot. archiwum

Zalane posesje, połamane drzewa, czy pożar pola wskutek uderzenia pioruna - to skutki ulew i burzy, która w środowe popołudnie przeszła nad powiatem kościerskim. Łącznie strażacy w związku z warunkami atmosferycznymi interweniowali ośmiokrotnie.

Burza i ulewy dała się we znaki mieszkańcom Pomorza. Łącznie w Pomorskim w związki z warunkami atmosferycznymi odnotowano 171 zdarzeń, w tym najwięcej w Gdańsku, gdzie tamtejsi strażacy interweniowali aż 59 razy. Wśród powiatów najbardziej ucierpiały starogardzki, gdzie służby otrzymały 34 zgłoszenia oraz kartuski, w którym interweniowano 33 razy.

Kościerskich strażaków na pomoc wzywano ośmiokrotnie. Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, głównie interwencje dotyczyły gminy Stara Kiszewa. Tam strażacy wyjeżdżali do akcji siedem razy, w tym między innymi dwukrotnie do połamanych drzew oraz trzykrotnie do zalanych piwnic budynków jednorodzinnych, garaży, czy ulic.

W Wielu z kolei na skutek wyładowania atmosferycznego płonęło pole. Łącznie pożarem objęte było około 200 metrów kwadratowych rżyska. W działaniach uczestniczyli strażacy z OSP Wiele, OSP Karsin oraz OSP Wdzydze Tucholskie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.