Olimpia Breza ze złotem Mistrzostw Polski i rekordem życiowym

środa, 1 sierpnia 2018 r., 09:52
fot. nadesłane

Niebywały sukces na odbywających się na stadionie śląskim Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U-18 odnotowała zawodniczka kościerskiego Remusa. Olimpia Breza w biegu na 3000 metrów nie tylko zdobyła złoty medal, ale również ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Mistrzostwa Juniorów Młodszych U-18 odbyły się w miniony weekend na stadionie śląskim w Chorzowie. Wśród zawodników z całej Polski nie zabrakło również reprezentantów kościerskiego klubu Remus, pod barwami którego wystąpiły Olimpia Breza i Natalia Felskowska. Pierwsza z zawodniczek swój bieg zakończyła z wielkim sukcesem.

- Super bieg w wykonaniu Olimpii na 3000 metrów został uwieńczony złotym medalem i rekordem życiowym. W bardzo wysokiej temperaturze 31 stopni wystartowały 24 dziewczęta z rankingu krajowego. Bieg ukończyło 19 zawodniczek. Po założeniu taktycznym biegu Olimpia asekuracyjnie przebiegła wolniej pierwszy kilometr z przodu stawki zawodniczek. Potem nastąpiło przyspieszenie - relacjonuje trener Wojciech Pobłocki.

- Po dwóch kilometrach biegu, ostatni kilometr na swoje barki wzięła nasza zawodniczka, dyktując bardzo szybkie tempo. Dwie zawodniczki poszły za Olimpią (główne faworytki do medalu Maniecka i Dudek). Ta pierwsza nie wytrzymała morderczego tempa Olimpii, po czym zeszła z bieżni. Pościg trwał w najlepsze, innej zawodniczki, Zofii Dudek z Polonii Warszawa. Ten pościg też się nie powiódł. Olimpia go odparła, mknąc do mety w bardzo szybkim tempie, zdobywając w tym roku drugi swój złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski - kontynuuje.

Olimpia Breza bieg ukończyła z czasem 9.55.15.

Druga z reprezentantek kościerskiego Remusa Natalia Felskowska w biegu na 800 metrów zajęła 16. pozycję. Po dobrym biegu eliminacyjnym, dostała się do finału B z czasem 2.19.

- Natalia boryka się z kontuzją i tym samym bieg jej był asekuracyjny. Brawo Natalia za silną wolę walki - podsumowuje trener Wojciech Pobłocki.

AL
info. W. Pobłocki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.