Kościerzyna. Pożar w bloku przy ul. Staszica

wtorek, 31 lipca 2018 r., 09:05
fot. archiwum

W poniedziałkowy wieczór strażacy interweniowali przy ulicy Staszica w Kościerzynie. W jednym z mieszkań bloku doszło do pożaru, wskutek którego zniszczeniu uległo między innymi łóżko, komputer, czy szafa.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w poniedziałek około godziny 20.30. Na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków z JRG Kościerzyna oraz OSP Łubiana i OSP Skorzewo.

- Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Ogień początkowo próbowali samodzielnie gasić dwaj lokatorzy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób ze strefy zagrożenia oraz ugaszeniu pożaru - podaje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Jak dodaje, wskutek pożaru zniszczeniu uległo łóżko, komputer oraz szafa z zawartością. Straty wstępnie oszacowano na około 10.000 zł. Przyczyny powstania ognia nie ustalono.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały około 40 minut.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.