Atak hakerski. Serwis już bezpieczny

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 13:43
fot. internet/pixabay.com

W niedzielne przedpołudnie nasze serwisy zostały zhakowane przez hakera z Indonezji. Spowodowało to wyświetlanie się komunikatów o wirusach w portalu. Źródło ataku zostało już zlokalizowane, a serwery zabezpieczone na wypadek kolejnego ataku.

Do ataku doszło w niedzielny poranek. Haker z Indonezji dokonał zmiany kodów strony, co spowodowało wyświetlanie reklam, po kliknięciu w które istniała możliwość zainstalowania wirusów, koparki bitcoinów, trojana itp.

Informujemy, że źródło ataku zostało już ustalone, a nasze serwery zabezpieczone, by uniknąć kolejnych ataków.

Naszym użytkownikom zalecamy przeskanowanie komputerów oprogramowaniem antywirusowym. Przepraszamy za utrudniania, a jednocześnie dziękujemy za sygnały o nieprawidłowym działaniu naszych portali. Gdyby nadal pojawiły się jakiekolwiek problemy z naszymi serwisami, prosimy o kontakt.

Redakcja portali Kartuzy.info i Koscierski.info

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.