Rodzinna zabawa w Skorzewie

niedziela, 29 lipca 2018 r., 17:35
fot. AL

To było wyjątkowe, spędzone aktywnie, a przede wszystkim rodzinnie niedzielne popołudnie. Mieszkańcy Skorzewa i nie tylko wzięli bowiem udział w pikniku rodzinnym połączonym z paradą ciągników siodłowych. Nie zabrakło też licznych konkursów i innych niespodzianek.

Z inicjatywą pikniku rodzinnego połączonego z paradą samochodów ciężarowych wyszła parafia w Skorzewie.

- W Skorzewie tradycje pikników rodzinnych istniały już dawno, a połączenie ich z paradą samochodów ciężarowych wynika z obecnej charakterystyki miejscowości, którą zamieszkuje sporo ojców, którzy są kierowcami ciągników siodłowych. Dlatego jako parafia zaproponowaliśmy, aby przy okazji świętego Krzysztofa, a więc święcenia pojazdów, zorganizować piknik rodzinny. Staramy się, aby było przyjemnie i rodzinnie, bo ten aspekt rodzinny jest w tej imprezie najważniejszy - przyznaje ks. Aleksander Dziadowicz, proboszcz parafii w Skorzewie.

- Dlatego zaproszenie na festyn kierowaliśmy do całych rodzin, bo trudno wyciągać ojców z domów skoro przyjeżdżają do swoich rodzin tylko na krótki okres czasu - dodaje.

Rodzinne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą. Po niej nastąpiło błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów, wspólny obiad i oczywiście parada ciągników siodłowych. Następnie nadszedł czas na część konkursowo-turniejową, a więc turniej siatkówki, konkurs w przenoszeniu żony na rękach, bieg w workach dla ojców z synami, przeciąganie liny, wymiany koła samochodowego na czas w polonezie, czy próba siły dla panów.

- Chcielliśmy, aby mężowie zobaczyli, ile siły muszą mieć ich żony, gdy noszą zakupy. Dlatego też w siatce do zakupów umieściliśmy 10-metrowy pas holowniczy, który waży 2,7 kg. Nie jest to dużo, ale trzeba było utrzymać to jak najdłużej na wyprostowanej ręce - wyjaśnia proboszcz skorzewskiej parafii.

Niedzielne popołudnie w Skorzewie upłynęło więc aktywnie i rodzinne, a kolejny już piknik rodzinny z pewnością można zaliczyć do udanych.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich punktów niedzielnej imprezy czuwali wolontariusze Parafialnego Wolontariatu Caritas w Skorzewie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.