Ponad 400 osób na starcie biegu VI Pętli Tuszkowska Matka

sobota, 28 lipca 2018 r., 19:20
fot. AL

Około 400 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali dystans 11,5 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci.

Urokliwą, choć po raz pierwszy nie wokół Tuszkowskiej Matki, pobiegli uczestnicy sobotniej edycji biegu w Lipuszu. Szkody, która wyrządziła ubiegłoroczna nawałnica, uniemożliwiła utworzenia trasy corocznej Pętli Tuszkowska Matka.

- Witam wszystkich na starcie Pętli "Tuszkowszka Matka". Co prawda nie pobiegniecie dziś wokół Tuszkowskiej Matki, ale mam nadzieję, że za rok uda nam się tę trasę przywrócić. Dzisiaj trasa wokół Lipusza. Szczególnie cieszę się, że wśró biegaczy widzę naszych mieszkańców. Życzę powodzenia zarówno lipuszanom, jak i wszystkim tym, którzy przyjechali do nas. Życzę udaneg biegu i tego, aby wszyscy zameldowali się na mecie - mówił wójt gminy Lipusz, Mirosław Ebertowski.

Na starcie pojawiło się ponad 400 biegaczy, którzy pokonali dystans 11,5 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Nie zabrakło też biegów dla najmłodszych miłośników aktywnego spędzania czasu.

- Do Lipusza przyjechaliśmy już trzeci rok z rzędu. Biegniemy wspólnie z żoną. Pasją do biegania dzielimy się także z naszymi dziećmi. W ramach "Małe Kaszuby Biegają" wystartowała nasza córeczka. Impreza naprawdę wspaniała. Trasa piękna. Za rok z pewnością też się tu pojawimy - podkreśla Andrzej, jeden z uczestników.

- Piękne zakątki przyrody i cudowne miejsca - mówił z kolei o trasie Michał Brodziński z Zielonej Góry.

- Bardzo dziękuję za owocną współpracę z gminą Lipusz. Jest mi niezmiernie miło, że po raz szósty gościliśmy w Lipuszu. Dziękuję także służbom porządkowym i wszystkim tym, bez których ta impreza nie odbyłaby się - - mówił Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają.

Wyniki VI Pętli Tuszkowska Matka:

kategoria - mężczyźni:
1. miejsce - Łukasz Kujawski - Żukowo
2. miejsce - Rafał Borzyszkowski - Wielki Klincz
3. miejsce - Sebastian Sikora - Gdynia
4. miejsce - Dariusz Szopiński - Przechlewo
5. miejsce - Łukasz Keslinke - Gdynia
6. miejsce - Adam Lewna - Gdynia
7. miejsce - Dariusz Guzowski - Trzebielino
8. miejsce - Adam Modrzejewski - Lipusz
9. miejsce - Michał Grzelak - Gdynia
10. miejsce - Adam Gruba - Luzino

kategoria - kobiety:
1. miejsce - Barbara Łącka - Chojnice
2. miejsce - Monika Kujawska - Żukowo
3. miejsce - Aleksandra Baranowska-Trzasko - Gdynia
4. miejsce - Tatiana Kukiełko - Mosty/gm. Kosakowo
5. miejsce - Kamila Grzonka - Bytonia
6. miejsce - Iwona Sikora - Gdynia
7. miejsce - Kamila Szulc - Gdynia
8. miejsce - Justyna Nowodworska - Bytów
9. miejsce - Anna Labuda - Prokowo
10. miejsce - Agnieszka Czoska - Gdańsk

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.