Sulęczyno. Za nami pierwszy dzień festiwalu Jazz w Lesie

sobota, 28 lipca 2018 r., 16:57
fot. nadesłane/Jarosław Brzeski

W piątkowy wieczór w Sulęczynie królował jazz. Rozpoczęła się 23. edycja festiwalu Jazz w Lesie. Impreza rokrocznie przyciąga do malowniczo położonego Leśnego Dworu setki miłośników gatunku. Urokliwa lokalizacja, niezwykła atmosfera tylko potęgują wspaniałe doznania muzyczne.

Tegoroczny festiwal otwarto koncertem Janusza Mackiewicza i Elec-Tri-City. Grupa zaprezentowała m.in. autorskie utwory z najnowszej płyty "Depth Of Focus". Na scenie wraz z nimi gościnnie wystąpił wybitny kanadyjski saksofonista Kent Sangster.

W drugiej odsłonie na scenie pojawił się Tyler Hornby Quartet. To międzynarodowy projekt, w którym biorą udział wybitni wykonawcy współczesnej muzyki jazzowej z Kanady, Bułgarii oraz Polski. Grupa w swoim repertuarze ma autorskie kompozycje perkusisty i lidera grupy - Hornby'ego.

Na finał piątkowej imprezy zagrał Leszek Kułakowski Quintet z gościem specjalnym saksofonistą Andym Middletonem z USA. Podczas koncertu publiczność mogła usłyszeć utwory z najnowszego krążka "Copy&Insert" a także z wcześniejszych płyt muzyka.

Sobotnie koncerty rozpocznie o godz. 20.15 Paul Rutschka i "The Brag Pack". Szeroki repertuar tej międzynarodowej formacji obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free. W kolejnej odsłonie usłyszymy Artura Dutkiewicza z Trio "Traveller". Projekt "Traveller", zawierający w całości kompozycje Dutkiewicza, jest wewnętrzną podróżą po różnych wzajemnie dopełniających się nastrojach, wyrażonych za pomocą dźwięków. Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się tu z nastrojowością i głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej. Imprezę zamknie koncert jubileuszowy z okazji 60. lecia pracy artystycznej Wojciecha Karolaka, najwybitniejszego polskiego organisty, kompozytora i aranżera. W koncercie udział wezmą oprócz gospodarza same znakomitości polskiego jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski, Maciej Sikała, Robert Majewski, Big band Jana Konopa i inni.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.