Trwają Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata

piątek, 27 lipca 2018 r., 22:12
fot. AL

Trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Do niedzieli na kaszubskich scenach będą pojawiały się grupy z różnych zakątków globu. W piątek w Kościerzynie mieszkańcy i turyści mieli okazję podziwiać zespoły z Serbii, Turcji, Niemiec oraz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna".

Festiwal, który cieszy się ogromną popularnością, rozpoczął się w środę w Wielu. Zespoły taneczno-muzyczne z różnych zakątków świata będą prezentowały swoje umiejętności na scenach festiwalowych w Wielu, Kościerzynie, Wdzydzach, Konarzynach, Brusach i Chojnicach do niedzieli.

W powiecie kościerskim folklor świata zawita jeszcze w sobotę na sceny w Kościerzynie, Wielu i Wdzydzach. W sobotniej odsłonie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru na kościerskim Rynku wystąpią zespoły z Rosji, Białorusi oraz Młoda Kościerzyna, z kolei wielewski akcent Kaszubskich Spotkań z Foklorem Świata zwieńczą występy zespołów z Macedonii, Turcji, "Kaszuby" z Chojnic, Niemiec i Serbii.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.