Kolejny biegowy sukces Weroniki Lizakowskiej

piątek, 27 lipca 2018 r., 11:11
fot. archiwum/Wojciech Pobłocki

Kolejny sukces na swoim koncie zanotowała Weronika Lizakowska. Tym razem reprezentowała Polskę na meczu międzypaństwowych Polska-Słowenia-Czechy-Węgry. Na dystansie 1.500 metrów pokonała wszystkie swoje rywalki zdobywając dla naszego kraju maksymalną liczbę punktów.

Dobra passa zawodniczki kościerskiego Remusa trwa nadal. Po udanym starcie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do 23 lat i zdobyciu Mistrzostwa Polski na dystansie 1.500 metrów, Weronika Lizakowska wystąpiła na meczu międzypaństwowych Polska-Słowenia-Czechy-Węgry, który odbył się w Krakowie.

I tym razem Weronika pokazała na co ją stać i wybiegała pierwsze miejsce na dystansie 1.500 metrów, tym samym zdobywając maksymalną liczbę punktów dla Polski. Tuż za nią, z kilku sekundową stratą, przybiegła zawodniczka z Czech.

To jednak nie jedyne starty kościerskiej biegaczki. W minioną sobotę Weronika brała udział w 94. Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w Lublinie. Na swoim koronnym dystansie zajęła piąte miejsce na 16 startujących zawodniczek.

- Były realne szanse na brązowy medal. Bieg układał się pomyślnie, lecz na ostatnich 250 metrach Weronika była zamknięta zawodniczkami i spóźniła ostatni atak. Gdy zaczęła gonić z przodu uciekające zawodniczki, zabrakło kilku metrów - komentuje trener Wojciech Pobłocki.

Po mistrzostwo sięgnęła Sofia Enaoi z czasem 4.13. Weronika zakończyła bieg w 4.19.

- Piąte miejsce to i tak wielki sukces. Brawo Weronika - podsumowuje Wojciech Pobłocki.

AL
info. Wojciech Pobłocki/Klub Sportowy Remus Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.