Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na weekend

czwartek, 26 lipca 2018 r., 09:53

Jazz w lesie w Sulęczynie, Święto Lipusza z Biegiem Pętla Tuszkowskiej Matki, Bieg Gryfa Kaszubskiego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru, czy Piknik Rodzinny z Paradą TIR-ów w Skorzewie - to tylko niektóre propozycje na nadchodzący weekend.

Piątek

Jazz w lesie
W piątek w Leśnym Dworze w Sulęczynie rozpocznie się kolejna odsłona Festiwalu Jazz w Lesie. Będzie to już 23. edycja imprezy, która przyciąga na Kaszuby melomanów z całej Polski. Dwudniowy festiwal rozpocznie się o godz. 20.15 koncertem Janusza Mackiewicza i Elec-Tri-City. Na koncercie grupa prezentuje autorskie utwory z najnowszej płyty "Depth Of Focus" a gościem specjalnym zespołu będzie wybitny kanadyjski saksofonista Kent Sangster. W kolejnej odsłonie na scenie pojawi się Tyler Hornby Quartet. W repertuarze grupy znajdują się autorskie kompozycje perkusisty i lidera, Tylera Hornby, który zarejestrował je na albumie Launch wydanym w 2016 roku przez Chronograph Records. Na finał piątkowej imprezy zagra Leszek Kułakowski Quintet z gościem specjalnym saksofonistą Andym Middletonem z USA. Podczas koncertu publiczność usłyszy utwory z najnowszego krążka "Copy&Insert" a także z wcześniejszych płyt muzyka.

Sobotnie koncerty rozpocznie o godz. 20.15 Paul Rutschka i "The Brag Pack". Szeroki repertuar tej międzynarodowej formacji obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free. W kolejnej odsłonie usłyszymy Artura Dutkiewicza z Trio "Traveller". Projekt "Traveller", zawierający w całości kompozycje Dutkiewicza, jest wewnętrzną podróżą po różnych wzajemnie dopełniających się nastrojach, wyrażonych za pomocą dźwięków. Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się tu z nastrojowością i głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej. Imprezę zamknie koncert jubileuszowy z okazji 60. lecia pracy artystycznej Wojciecha Karolaka. Udział wezmą oprócz gospodarza same znakomitości Polskiego Jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski, Maciej Sikała, Robert Majewski, Big band Jana Konopa i inni.

Ceny biletów - piątek zamiast 80 zł, sobota 95 zł, dwudniowy karnet 140 zł.

"Noc z gwiazdami" w Strzelnicy
Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" zaprasza na wyjątkową "Noc z gwiazdami". W programie: obserwacja całkowitego zaćmienia Księżyca, budowa i powstanie satelity Ziemi, wpływ Księżyca na Ziemię, najdłuższe od 100 lat Zaćmienie Księżyca, ognisko oraz kiełbaska dla każdego uczestnika. Wydarzenie poprowadzi Marek Świtała. Koszt 10 od osoby. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 515-135-705.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Kościerzynie
Podczas piątkowej odsłony VI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru na kościerskiej scenie zaprezentują się zespoły z Serbii, Turcji i Niemiec. Wystąpi też Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Kościerzyna". Początek koncertów o godzinie 18.

Sobota

Święto Lipusza
Tradycyjnie wspólne świętowania rozpocznie się na sportowo. Kilkuset biegaczy wyruszy w ponad 11-km trasę, by pokonać Pętlę Tuszkowska Matka. Po biegu rozpocznie się część artystyczna. O godz. 18. zaplanowano teatr: Przygoda Kapitana Drabinki. Godzinę później chętni będą mogli wziąć udział w zumbie. Dla najmłodszych przygotowano też dmuchańce. O godz. 20. nastąpi otwarcie muzycznego wieczoru. Na scenie pojawią Maraquja i Bobi, po nich zaś biesiada z Piotrem Szycą z Radia Kaszebe.

Kaszuby Biegają - Pętla Tuszkowska Matka
W sobotę w Lipuszu o godz. 16.40 wystartuje VI Pętla Tuszkowska Matka. Będzie to pierwszy bieg w drugiej połowie tegorocznego VI Cyklu Kaszuby Biegają - Największej Imprezy Biegowej Polski Północnej. Przyjadą biegacze z całej Polski, aby spędzić aktywnie czas i zmierzyć się z 11,5-kilometrową trasą. Oprócz biegu głównego odbędą się także biegi towarzyszące dla wszystkich chętnych dzieci oraz dorosłych.

Amatorski Turniej Plażowej Piłki Siatkowej
Turniej odbędzie się na boisku do siatkówki plażowej w Będominie o godz. 17. W turnieju biorą udział drużyny 4-osobowe. Każdy zespół zgłasza do rozgrywek listę zawodników z informacją o osobie odpowiedzialnej za drużynę. Sposób rozgrywek i czas meczu uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn.

Festyn rodzinny w Trzebuniu
Sołtys Trzebunia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dziemianach zapraszają na festyn rodzinny. Impreza rozpocznie się o godzinie 17. Organizatorzy zaplanowali niespodzianki dla aktywnych, różnorodne zabawy dla dzieci i wiele atrakcji. Nie zabraknie waty cukrowej, grochówki strażackiej i dmuchańców. Imprezie towarzyszyć będzie zespół "Takt".

VI Bieg Gryfa Kaszubskiego
Po raz szósty odbędzie się Bieg Gryfa Kaszubskiego. Organizatorzy zapraszają do Juszek wszystkich amatorów biegania. Udział w imprezie jest bezpłatny. Zapisy w godz. 12:30-14:30. Start Biegu Skrzatów o godzinie 15:. Start wspólny biegów 1.800 m i 7 km o 15:30. Tradycyjnie będzie czynny sklepik organizatorów, z którego dochód przeznaczany jest na finansowanie m.in. medali dla uczestników oraz zabezpieczenie medyczne.

VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Kościerzynie
W sobotni wieczór mieszkańcy Kościerzyny po raz ostatni będą mogli spotkać się z folklorem świata. Na kościerskim rynku wystąpią zespoły z Rosji, Białorusi oraz Młoda Kościerzyna.

Niedziela

Rodzinny Piknik z Paradą TIR-ów w Skorzewie
To będzie wyjątkowe popołudnie w Skorzewie. Na spędzenie w gronie rodzinnym zaprasza tamtejsza parafia. Po raz pierwszy odbędzie się tam piknik rodzinny połączony z paradą tirów, licznymi konkursami i atrakcyjnymi niespodziankami. Organizatorzy zapraszają właścicieli ciągników siodłowych ze swoimi pojazdami i całymi rodzinami. Głównym punktem imprezy będzie Parada TIR-ów.

W programie również rodzinny turniej siatkówki, gdzie w finale zwycięska rodzina spotka się z reprezentacją strażaków, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkurs zmiany koła w samochodzie oraz wiele innych konkursów i zabaw. - Będzie też konkurencja dla naszych panów. Chcemy bowiem, aby mężczyźni mogli nie tylko pokazać siłę swoich pojazdów, ale również swoją siłę, stąd też będą musieli przenieść swoje żony - mówi proboszcz skorzewskiej parafii. Jednym słowem szykuje się wyjątkowo atrakcyjne i rodzinne niedzielne popołudnie w Skorzewie i nie może cię tam zabraknąć.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.