Czy warto kupić apartament w Sopocie?

środa, 25 lipca 2018 r., 15:13
fot. nadesłane

Sopot to miasto uwielbiane przez turystów. Jest często wybierane w okresie wakacyjnym ze względu na cenione przez Polaków morze. Czy warto kupić apartament w Sopocie i wynajmować go? Czy klienci pojawią się również poza sezonem wakacyjnym? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czy to naprawdę się opłaca?

Oszczędność w wakacje

Jeśli chodzi o apartamenty, Sopot jest idealnym miejscem do zainwestowania w nie przez osoby, które właśnie tam chciałyby spędzać wszystkie wakacje. Nie będą musiały martwić się o opłaty za wynajęcie hotelu i zarezerwowanie go odpowiednio wcześniej na czas urlopu. Należy jednak pamiętać, że to wakacje są momentem, w którym zarobić można najwięcej. Warto więc korzystać wtedy z własnego mieszkania jak najkrócej.

Inwestycja na lata

Kupienie mieszkania w Sopocie to duży wydatek. Jednak, jak pokazują badania, wynajęcie go naprawdę się opłaca. Wynajmować można nie tylko na kilkumiesięczne pobyty, ale także samodzielnie bądź przez popularną stronę internetową na kilka dni. To rozwiązanie bardzo się opłaca. Wynajmując mieszkanie, możemy liczyć na to, że inwestycja zwróci się za około 15 lat. Wydaje się to długi okres, jednak biorąc pod uwagę to, że samemu również można korzystać z tej nieruchomości w razie nagłych przypadków oraz na wakacjach, to jest to świetny pomysł. Kupienie nieruchomości w Sopocie to także idealne rozwiązanie dla rodziców, których dzieci nie będą musiały w przyszłości martwić się o mieszkanie.

Koszty kupna i remontu

Kupienie mieszkania jest drogie i wie to każdy, kto planuje zainwestować pieniądze w ten sposób. Jednak zakup to nie wszystko, co trzeba zrobić, żeby mieszkanie było interesujące dla potencjalnych wynajmujących. Żeby łatwiej było je wynająć, musi odpowiednio wyglądać. Stare meble, obdrapane ściany i zniszczone podłogi nie przyciągną zbyt wielu osób. Po zakupieniu nieruchomości, która nie prezentuje się najlepiej, należy więc przeprowadzić gruntowny jej remont. Piękne wizualnie mieszkania z dobrymi zdjęciami wynajmują się szybciej. Niestety są to duże koszty. Poza tym trzeba liczyć się z ilością czasu spędzonego nad gruntownym remontem.

Grupa docelowa

Jeśli chodzi o apartamenty Sopot ma kilka grup docelowych, do których można dotrzeć, oferując im wynajem. Niezwykle ważne, a także trudne jest wybranie tej jednej bądź dwóch, do których kierowana będzie oferta. Kupienie kawalerki blisko sopockich uczelni to najlepszy sposób na wynajęcie mieszkania studentom. Mają oni jednak mniejsze środki, więc zarobki z takiego mieszkania nie będą aż tak duże. Inne wymagania mają turyści. Jeśli nieruchomość ma być przeznaczona dla nich, to powinna znajdować się jak najbliżej plaży. Może być to zarówno kawalerka, z której skorzystają pary, jak i mieszkanie dwupokojowe, które sprawdzi się dla rodzin. Wynajem długoterminowy to także sposób na ściągnięcie do swojej nieruchomości rodzin lub par, które zdecydowały się wyjechać do Sopotu ze względu na pracę. Natomiast mieszkanie w centrum miasta może sprawdzić się także w przypadku krótkotrwałego wynajmu, ponieważ Polacy podróżują do Sopotu także poza sezonem na przykład w celach biznesowych lub po prostu turystycznych.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.