Kościerzyna. Zderzenie passata z toyotą - trzy osoby w szpitalu

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 09:35
fot. archiwum

Trzy osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotni wieczór w Kościerzynie. Kierujący passatem włączając do ruchu zderzył się z jadącą prawidłowo toyotą.

Zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Chojnickiej i Wojska Polskiego dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w sobotę około godziny 20.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Passatem 20-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa toyocie, która kierował 58-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego. Tym samym doprowadził do zderzenia obu pojazdów - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby, dwie, 21-letnią i 22-letnią, pasażerki VW Passata oraz 25-letnią pasażerkę toyoty.

Badanie alkomatem na miejscu zdarzenia wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Od 20-letniego kierowcy passata pobrano jednak krew do badań celem ustalenia, czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.