W Małym Klinczu powstaje nowa świelica wiejska

piątek, 20 lipca 2018 r., 11:36
fot. nadesłane/Gmina Kościerzyna

Mieszkańcy Małego Klincza do końca listopada zyskają nową świetlicę. Nowa inwestycja będzie podobna do innych tego typu budowli w gminie Kościerzyna.

Niedawno ruszyła budowa kolejnej już sali wiejskiej w gminie Kościerzyna. Tym razem nowa świetlica powstaje w Małym Klinczu. Termin ukończenia jej budowy zaplanowano do 15 listopada tego roku.

Nowa świetlica powstanie na miejscu poprzedniej, przy drodze wojewódzkiej 221. Nowoczesny budynek będzie ogrzewany gazem ze zbiornika naziemnego, a w swojej bryle i funkcjonalności przypominać będzie inne gminne sale budowane od 2006 roku na terenie innych kościerskich sołectw.

Gmina na realizację zadania pozyskała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Stolem' z siedzibą w Lipuszu. Wysokość dotacji wynosi 190.616,00 zł, co stanowi około 40 proc. wydatków. Wartość całego zadania to 439.098, 68 zł

Opr. Dominik Ropela
info: gmina Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.