Na tę inwestycję czekali od lat. Urząd Gminy Karsin rozbudowany

wtorek, 17 lipca 2018 r., 10:41
fot. AL

Rozbudowa urzędu gminy to inwestycja, na którą zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy czekali przez wiele lat. W końcu ziściły się ich marzenia. W poniedziałek oddano do użytku rozbudowany obiekt. Przeprowadzka w nowe mury ma rozpocząć się w sierpniu.

Rozbudowa karsińskiego urzędu rozpoczęła się cztery lata. Gdyby nie pertubacje z pierwszym wykonawcą inwestycji, pracownicy, jak i mieszkańcy z nowego obiektu mogliby korzystać co najmniej już od roku. Pierwszy wykonawca nie dokończył bowiem budowy, więc gmina ogłosiła kolejny przetarg i wyłoniła kolejną firmę, która zrealizowala zadanie.

- Musieliśmy zmierzyć się z tym problemem. Wszyscy doskonale wiemy, jak obecnie przedstawia się sytuacja na rynku. Są firmy solidne, ale też takie, które nie wywiązują się ze swoich obowiązków. W wyniku postępowania sądowego gmina nie straciła, a firma niczego nie zyskała. Jedyne co straciliśmy, to czas - przyznaje wójt gminy Karsin Roman Brunke.

Inwestycję udało się ukończyć. Symboliczne otwarcie nowego urzędu odbyło się w poniedziałek, przeprowadzkę do nowych pomieszczeń zaplanowano z kolei na sierpień. Szczególnie dumni urzędnicy mogą być z nowej sali posiedzeń.

- Dzięki tej rozbudowie przede wszystkim poprawią się warunki pracy urzędników, jak i komfort naszych mieszkańców. Od teraz mamy też w urzędzie salę posiedzeń. Warto zaznaczyć, że będzie ona wykorzystywana nie tylko na potrzeby posiedzeń rady gminy, ale też innych organizacji, czy stowarzyszeń - podkreśla wójt Roman Brunke.

Modernizacja starej części urzędu ma zostać przeprowadzona w przyszłym roku.

Dodajmy, że koszt rozbudowy urzędu to kwota około 3,7 mln zł. Środki te pochodziły z budżetu karsińskiego samorządu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.