Od 13 sierpnia Tydzień Kuchni Kaszubskiej w Kościerzynie. Dołącz do akcji

wtorek, 17 lipca 2018 r., 09:22
fot. nadesłane

Od 13 do 19 sierpnia w Kościerzynie odbędzie się kolejne edycja Tygodnia Kuchni Kaszubskiej. Akcja jest znakomitą okazją do promocji regionu i punktów gastronomicznych wśród turystów i mieszkańców. Chcesz dołączyć do grona restauratorów, w daniach których rozsmakują się uczestnicy akcji? Zgłoś swój akces do 6 sierpnia.

"Tydzień Kuchni Kaszubskiej" jest idealną okazją, aby podczas wędrówki po miasteczku kaszubskim zasmakować rozmaitych dań kuchni regionalnej, karmiąc zmysły unoszącym się w powietrzu smakowitym zapachem potraw tworzonych według tradycyjnej receptury.

- Nasz region wyróżnia tradycyjna kuchnia kaszubska, stąd na stałe do kalendarza wydarzeń w okresie, w którym przypada Święto Matki Boskiej Zielnej, po konsultacjach ze środowiskiem kościerskich restauratorów wpisaliśmy "Tydzień Kuchni Kaszubskiej" - podkreśla kościerski magistrat.

- Zachęcamy Państwa do włączenia się w tegoroczną akcję promocji Kościerzyny, jej dziedzictwa kulinarnego i wzorem lat poprzednich deklarujemy oznakowanie Państwa punktu gastronomicznego, jego promocję w dostępnych kanałach oraz nagrody konkursowe. Prosimy także Państwa o ufundowanie nagród w konkursach towarzyszących wydarzeniu - zachęca Urząd Miejski w Kościerzynie.

Wszystkich ci, którzy zechcą przyłączyć się w dniach 13-19 sierpnia 2018 roku do tegorocznej edycji "Tygodnia Kuchni Kaszubskiej", proszeni są o pisemne deklaracje wraz z propozycjami menu oraz fundowanej nagrody (np. voucher do restauracji). Deklaracje należy składać do 6 sierpnia na adres: k.reclaw@koscierzyna.gda.pl, bądź osobiście
w siedzibie Urzędu Miasta.

Jak dodaje kościerski magistrat, w okresie Tygodnia Kuchni Kaszubskiej miasto będzie dodatkowo promować akcję i uczestniczące podmioty poprzez aplikację mobilną, którą można pobrać ze strony www.play.gogle.com

- Liczymy, iż taka promocja przyciągnie turystów do Kościerzyny i lokali, a także stworzy szczególną aurę w mieście w tym okresie - podsumowuje Urząd Miasta Kościerzyna.

Dodatkowe informacje uzyskać można w Wydziale Rozwoju i Promocji pod nr tel. 58 680-23-02 lub 605-575-521.

oprac. AL
info. UM Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.