Mistrzowski sezon zespołu Rytm

środa, 18 lipca 2018 r., 08:47
fot. nadesłane

Mijający rok dla zespołu "RYTM" w Kościerzynie był bardzo udany. Tancerze przedstawili oryginalne choreografie, które zainteresowały wielu jurorów.

Podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "1000 Lakes Dance Cup" w Olsztynie zdobyli trzy złote trofea taneczne w wykonaniu mini formacji i formacji juniorów i seniorów. Natomiast podczas Konfrontacji Tanecznych w Elblągu formacje dzieci i juniorów zdobyły dwa srebrne puchary.

Polski w Twardogórze pod Wrocławiem przeznaczone były dla klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Tańca oraz Polskim Związku Tańca Freestyle. Po zdobyciu drugiego wicemistrza Polski zespół wywalczył nominację do Mistrzostw Europy, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca w Bremerhaven w Niemczech gdzie został finalistą VI miejsca. Dzięki tym wysokim osiągnięciom Rytm awansował do Mistrzostw Świata IDO, które odbędą się w październiku o miano najlepszych tancerzy na świecie w dyscyplinie hip- hop na rok 2018.

Wiele godzin spędzonych w tanecznym towarzystwie pozostawiło w każdym wspaniałe wspomnienia. Minione miesiące dla kilku tysięcy tancerzy były jednymi z najbardziej roztańczonych w Polsce i Europie. Rytm to ambitni tancerze i choreografowie tj. Łukasz Troka, Karol Prądziński i Anna Kowalke.

Od wielu lat odnoszą niesamowite sukcesy taneczne i należą do ścisłej czołówki tanecznej w Polsce. Podsumowując, nasi tancerze to: Wicemistrzowie Polski, Finaliści Mistrzostw Europy raz obecni posiadają tytuł finalisty piątej ekipy Świata.

Skład reprezentacji Rytmu na arenie międzynarodowej: Bielawska Daria, Blok Roksana, Bruchmann Patryk, Cichosz Zuzanna, Jachowska Wiktoria, Jankowska Julia ,Kama Wiktoria, Kuklińska Martyna, Kuśmierczuk Alicja, Kropidłowska Aleksandra, Maćkowiak Wiktoria, Meller Aleksandra, Nykiel Magda, Podjaska Laura, Prądziński Karol, Smeja Aneta, Szyca Paulina, Troka Łukasz, Weiss Małgorzata, Wicher Vanessa i Wojtyła Karolina.

Joanna Szwed/Zespół Rytm

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.