Wypadki w Wielkim Klinczu i Nowej Karczmie - cztery osoby w szpitalu

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 09:09
fot. internet/OSP Nowa karczma

Sobota nie należała do spokojnych na drogach powiatu kościerskiego. Służby ratunkowe interweniowały między innymi w Wielkim Klinczu i Nowej Karczmie, gdzie doszło do wypadków. W ich skutek do szpitala trafiły łącznie cztery osoby..

W sobotnie przedpołudnie służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w Wielkim Klinczu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni kobieta kierując Fordem Galaxy wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej prawidłowo skodzie, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. Skoda kierował 67-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Oboje kierujący byli trzeźwi - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano 66-letnią pasażerkę skody.

Po południu z kolei pomoc ratowników była potrzebna w Nowej Karczmie.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem 43-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego włączając się do ruchu z drogi gruntowej zderzył się z VW Golfem, którym kierował 19-letni mieszkaniec Gdańska - podaje asp. Piotr Kwidziński.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły trzy pasażerki golfa - 25-letnia, 23-letnia oraz sześcioletnia dziewczynka.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Funkcjonariusze apelują o rozsądną i ostrożną jazdę.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.