Grabowska Huta zwycięzcą gminnego turnieju sołectw

niedziela, 15 lipca 2018 r., 10:46
fot. AL

Jenga, chusta, deska, zakręcony piłkarz, krawcowa, czy słodki sołtys - w takich konkurencjach zmierzyły się reprezentacje 16 sołectw z gminy Nowa Karczma podczas tegorocznego turnieju, który odbył się w sobotnie popołudnie w Szumlesiu Szlacheckim. Tym razem główne trofeum turnieju wznieśli reprezentanci Grabowskiej Huty. Rywalizację zwieńczył koncert zespołu Basta i zabawa taneczna.

W szranki o tytuł najsprawniejszego sołectwa stanęło szesnaście zespołów. Na pierwszy ogień organizatorzy sprawdzili szybkość i zręczność zawodników w konkurencji jenga. Reprezentanci sołectw musieli bowiem w jak najszybszym czasie zbudować wieżę z drewnianych belek. Następnie nadszedł czas na powrót do dzieciństwa i "zabawę" w chustę. Nie mniej emocji dostarczyły kolejne konkurencje, a więc deska, czy zakręcony piłkarz. Tradycyjnie przygotowano też specjalne zadanie dla sołtysów. Szefowie swoim sołectw musieli uporać się z jedzeniem pączków.

Sobotnie popołudnie z pewnością należało do udanych dla mieszkańców gminy Nowa Karczma. I choć przede wszystkim liczyła się dobra zabawa, każda z reprezentacji dawała z siebie wszystko, by to ich ekipa stanęła na najwyższym stopniu. A jak to w turniejach bywa, zwycięzca może być tylko jeden. Tegoroczny laur zwycięstwa powędrował do Grabowskiej Huty.

Na zakończenie rywalizacji na scenie pojawił się zespół disco polo Basta. Całość zwieńczyła zabawa taneczna.

Wyniki Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma:
1. miejsce - Grabowska Huta
2. miejsce - Grabowo
3. miejsce - Będomin
4. miejsce - Szumleś Szlachecki
5. miejsce - Szumleś Królewski

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.