Gmina zagospodaruje staw wiejski w Przytarni

sobota, 14 lipca 2018 r., 12:04
fot. nadesłane/UG Karsin

W środę, 4 lipca w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę z wykonawcą zagospodarowania stawu wiejskiego w Przytarni. Do przetargu stanęła tylko jedna firma tj. Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane "Mitron" z Kościerzyny, której oferta opiewała na kwotę 448.000 zł.

Na realizację tego zadania gmina otrzyma 200.000 zł dofinansowania ze środków unijnych pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Gruby Rybackiej "Morenka".

Zakres prac obejmie oczyszczenie znajdującego się w centrum wsi stawu wiejskiego wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, nasadzeniem zieleni oraz zamontowaniem elementów małej architektury: drewnianej wiaty, siedmiu altan, drewnianego mostku, piętnastu ławostołów, ławek i koszy na śmieci. Wokół stawu wykonane zostanie nowe ogrodzenie, a przy drodze utworzony zostanie parking na 20 pojazdów.

Na realizację zadania wykonawca ma czas do 30 września bieżącego roku.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.