Akcja ratunkowa nad jeziorem we Wdzydzach zakończona. Mężczyzna nie żyje

czwartek, 12 lipca 2018 r., 21:15

Zakończyła się akcja ratunkowa nad jeziorem we Wdzydzach. Strażacy wyłowili ciało mężczyzny z jeziora na brzeg, po czym natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety nie udało się już przywrócić mężczyźnie czynności życiowych. Denat to 65-letni mieszkaniec powiatu słupskiego.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór nad jeziorem we Wdzydzach. Mężczyzna, najpewniej spadł tam z pomostu do akwenu i zniknął pod powierzchnią wody. Na miejsce skierowano nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Kościerzyna oraz strażaków-ochotników z OSP Wdzydze Tucholskie i OSP Wąglikowice.

Ratownikom udało się wydobyć mężczyznę z wody. Mimo jednak podjętej reanimacji nie udało się mu przywrócić funkcji życiowych.

Na miejscu trwają czynności zmierzające do ustalenie okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Aktualizacja - piątek godz. 9.30

- Z relacji świadków wynika, że mężczyzna stał na pomoście i w pewnym momencie wpadł do wody, skąd już się nie wynurzył. Na pomoc mężczyźnie ruszyli świadkowie, jednak dopiero przybyli na miejsce strażacy wyłowili jego ciało na brzeg. Natychmiast przystąpiono do reanimacji. Mimo to nie udało się przywrócić mu czynności życiowych - podaje sierż. Mateusz Czucha z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Denat to 65-letni mieszkaniec powiatu słupskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.