Kultura ponownie dostępna dla podopiecznych ŚDS w Kościerzynie

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:34
fot. nadesłane

Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościerzynie po raz trzeci są uczestnikami projektu dofinansowanego z Programu Kultura Dostępna. Wspólnie z wolontariuszami pojadą na wycieczkę do Warszawy, a dzięki zaangażowaniu partnerów lokalnych będą też odbiorcami ciekawych wydarzeń kulturalnych na terenie miasta i ŚDS.

W ramach projektu odwiedzili już Muzeum Akordeonu w Kościerzynie oraz byli uczestnikami warsztatów artystycznych z Bogumiłą Bednarek, która przekazała tajniki tworzenia kwiatów z bibuły. Przed nimi jeszcze wycieczka do Warszawy, recital Pawła Ruszkowskiego, występ artystyczny zespołu SESTRA, który zaprezentuje tradycyjne pieśni białe, warsztaty tworzenia kotylionów z Bogumiłą Bednarek oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.

Zadanie pn."Przygoda z kulturą w Warszawie i inne atrakcje jako forma aktywizacji społecznej dorosłych osób niepełnosprawnych" zostało dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie uzyskało też dotację Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.

nadesłane/Beata Spiczak Brzezińska/Gdańska Fundacja Dobroczynności

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.