Niebawem kolejny etap budowy drogi z Osowa do Zamościa

czwartek, 12 lipca 2018 r., 13:26
fot. nadesłane/UG Karsin

W najbliższych tygodniach rozpocznie się realizacja trzeciego etapu budowy drogi asfaltowej z Osowa do Zamościa. W środę w Urzędzie Gminy w Karsinie podpisano umowę z wykonawcą tj. Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych z Kościerzyny.

Zakres prac obejmie tym razem wykonanie 550-metrowego dywanika asfaltowego, od miejsca w którym zakończyła się budowa w drugim etapie do ostatniego zabudowania Białego Błota. Po jego wybudowaniu wszyscy mieszkańcy tego przysiółka będą mieli dostęp do drogi asfaltowej. Tak jak w latach poprzednich planowane jest ułożenie dwóch warstw asfaltu, tj. wiążącej o grubości 4 cm oraz ścieralnej o grubości 3 cm.

Koszt budowy tego odcinka wyniesie prawie 185 tys. zł, z czego 88,5 tys. zł będzie pochodziło z pozyskanej przez gminę dotacji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, a pozostałą część pokryje samorząd z własnych środków. Najdalej w ciągu dwóch lat gmina zamierza doprowadzić asfalt do miejscowości Zamość.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.